Specjalizujemy się w zapewnianiu dostępu do czystej, bezpiecznej wody oraz odpowiednich warunków sanitarnych. Remontujemy infrastrukturę wodno-sanitarną, budujemy i remontujemy studnie, ujęcia wodne, toalety.


Obóz dla uchodźców wewnętrznych, Mogadiszu, marzec 2016, fot.PAHObóz dla uchodźców wewnętrznych, Mogadiszu, marzec 2016, fot.PAH

Woda

Czysta woda to szansa na zaspokojenie pragnienia, zachowanie zdrowia i utrzymanie higieny. Niestety wciąż 663 milionów ludzi na świecie korzysta z niebezpiecznych źródeł wody, narażając się na wiele chorób, a czasami nawet śmierć. Stały dostęp do wody i sanitariatów to nie tylko gwarancja zdrowia, ale także szansa na rozwój społeczeństw i walki z ubóstwem. Wielu mieszkańców Azji i Afryki musi pokonać średnio 6 kilometrów dziennie, by dotrzeć do najbliższego źródła. Gdyby skrócić ten dystans, mieliby więcej czasu na pracę i produkcję żywności i edukację. Infrastruktura wodno-sanitarna potrzebna jest nie tylko przy domostwach, ale także w szkołach. Wciąż wielu uczniów, a w szczególności dziewczynki w okresie dojrzewania, rezygnuje z zajęć, gdyż w szkole nie ma ułatwiających utrzymanie higieny kranów z wodą i toalet.

Działania PAH

Dostęp do wody i sanitariatów jest wyjątkowo trudny w miejscach, gdzie panuje kryzys humanitarny. Realizując pomoc w krajach takich jak Somalia, Sudan Południowy, czy Syria od lat prowadzimy projekty polegające na dystrybucji wody oraz naprawie i budowie studni, sanitariatów i źródeł z wodą. Społeczności, w których pracujemy, przechodzą szkolenia specjalistyczne z utrzymania higieny i konserwacji zbudowanej przez nas infrastruktury wodno-sanitarnej. 
Więcej o naszych działaniach czytaj tu.

Zobacz:

Jak POMAGAĆ:
WPŁAĆ ON-LINE. Wybierz cel darowizny "Dostęp do wody i godnych warunków sanitarnych"
WPŁAĆ na konto PAH: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "Dostęp do wody i godnych warunków sanitarnych" Numer IBAN : PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 SWIFT: BPHKPLPK
DOŁĄCZ do Klubu PAH SOS
PRZYŁĄCZ swoją firmę do Klubu PAH SOS Biznes
RÓB ZAKUPY w naszym sklepie