Działasz w obszarze edukacji globalnej lub pokrewnej?  A może jesteś lokalnym/ą aktywistą/tką zainteresowanym/ą tymi tematami? Szukasz intensywnego oraz rozwijającego programu opartego na krytycznej refleksji i doświadczeniu pracy w krajach globalnego Południa? Zapraszamy do kolejnej edycji programu GLEN. W tym roku szukamy w Polsce aż 6 uczestników/czek. Na zgłoszenia czekamy do 12 stycznia 2017 roku. Program jest bezpłatny.


Fot. Uczestnik programu GLEN 2016 Marcin Wiza podczas zajęć Klubu Młodych Ambasadorów/ek Globalnego Południa w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku. Członkowie i członkinie Klubu rozmawiali w ramach wideokonferencji z podopiecznymi organizacji Somero Uganda.

GLEN to intensywny cykl edukacyjny dla osób zainteresowanych edukacją globalną. Składa się z międzynarodowych szkoleń z zakresu edukacji globalnej, strukturalnego rasizmu i etycznej komunikacji o kwestiach globalnych, 3-miesięczny staży w krajach globalnego Południa  oraz działalności edukacyjne po powrocie. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich, którzy lubią działać w lokalnym środowisku z myślą o wyzwaniach współczesnego świata, osoby chcące sprawdzić się w roli edukatora/ki lub aktywisty/tki po powrocie do Polski, o rozwiniętej umiejętności krytycznego myślenia oraz posiadające kwalifikacje do pracy w organizacjach goszczących podczas staży. Program skierowany jest do osób między 21. a 30. rokiem życia W 2017 roku oferujemy staże w Kamerunie, Ghanie, Ugandzie, Malawi i RPA.  

Zapraszamy do zapoznania się z opisami staży.

Na każdy ze staży jadą dwie osoby (jedna z Polski oraz jedna z innego kraju europejskiego). Po powrocie ze staży uczestnicy/czki wolontariacko współpracują z zespołem edukacji PAH przez co najmniej rok. Staż jest tylko jednym z elementów przygotowawczych do działalności edukacyjno-aktywistycznej po powrocie.

Pamiętaj!
•    GLEN to nie wycieczka ani projekt z zakresu pomocy rozwojowej. To program edukacyjny.
•    Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach i szkoleniach jest obowiązkowe.
•    Najważniejszym elementem programu jest twoja aktywność po powrocie. Pamiętaj o tym składając aplikację.

APLIKUJ