W najbliższą sobotę w Bolesławcu odbędzie się siódma odsłona objazdowego Festiwalu Globalnego Lokalnie, podczas którego mieszkańcy miast i miasteczek mają możliwość poznać bliżej problematykę globalną.Festiwal zagości w ogrodach Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu już 25 sierpnia. Zapraszamy od godziny 12. Wśród atrakcji: konkursy plastyczne dla dzieci, malowanie twarzy, wystawa edukacyjna, gra strategiczna, warsztaty malowana toreb i wiele innych. Szczególnie zapraszamy na spotkanie z dziennikarzem ,,Gazety Wyborczej” Adamem Leszczyńskim, autorem książki ,,Dziękujemy za palenie” wydanej przez Polską Akcję Humanitarną. Spotkanie odbędzie się o 16:00 w Teatrze Starym. Po spotkaniu koncert zespołu Floresband – Mariusza Florczyka i Marcina Cichego, laureatów konkursu europejskiego na piosenkę o przeciwdziałaniu ubóstwu.

Szczegółowy program Festiwalu:

Od 12:00: Rozpoczęcie Festiwalu Globalnego Lokalnie w ogrodzie MDK
  - sklepik PAH
  - wystawa PAH 
  - punkt informacyjny 
  - konkursy sportowe noszenia wody 
  - czytanie bajek dla dzieci 

Od 13:00: 
- gra edukacyjna ,,Studnia w Sudanie”
- warsztaty malowania toreb ekologicznych (stoisko stowarzyszenia Trójrzecze)

15:00 Teatr Stary: pokaz filmów edukacyjnych o tematyce globalnej

16:00 Teatr Stary: Spotkanie z dziennikarzem ,,Gazety Wyborczej” Adamem Leszczyńskim autorem książki ,,Dziękujemy za palenie”

17:00 Teatr Stary: Koncert zespołu Floresband –Mariusza Florczyka i Marcina Cichego, laureatów konkursu europejskiego na piosenkę o przeciwdziałaniu ubóstwu.

Udział we wszystklich wydarzeniach Festiwalu jest bezpłatny, zapraszamy!