„Festiwal PAH Lokalnie-globalnie” na gliwickim Placu Krakowskim8 września 2012 Festiwal Globalny Lokalnie zagości w Gliwicach. Jest to jedno z wydarzeń organizowanych w ramach obchodów 20-lecia istnienia Polskiej Akcji Humanitarnej.  Serdecznie zapraszamy do namiotu festiwalowego na Placu Krakowskim.

Impreza organizowana 8 września, objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta  i gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest przedsięwzięciem adresowanym do szerokiego grona odbiorców – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, niezależnie od wieku i zainteresowań. W namiocie festiwalowym  będzie można znaleźć takie atrakcje jak: rodzinna/drużynowa gra edukacyjna, czytanie bajek i kolorowanki dla dzieci, tematyczną wystawę edukacyjną, sklepik i punkt informacyjny PAH-u. A ponadto: plecenie dredów z włosów, malowanie twarzy, degustacja kawy, herbaty i czekolady Fair Trade.

Wszystkie aktywności dotyczą tematów globalnych, którymi zajmuje się PAH: dostęp do wody i żywności, edukacja, pomoc humanitarna, uchodźctwo. W czasie festiwalu będą dostępne różnorodne materiały edukacyjne i informacyjne.
Celem Festiwalu jest podniesienie świadomości  o problemach globalnych, pokazanie im współzależności i powiązań pomiędzy ich codziennymi wyborami a życiem mieszkańców krajów rozwijających się. Festiwal w atrakcyjny sposób przekaże wiedzę, a także umożliwi uczestnikom i uczestniczkom podjęcie prostych działań i zobowiązań dążących do zmiany świata na lepsze. Chcemy dotrzeć do mieszkańców społeczności lokalnych i pokazać im ich osobisty wpływ na świat i umożliwić rozwinięcie postawy globalnej solidarności.

W Gliwicach odpowiedzialnymi za to wyjątkowe wydarzenie będą: Marta Jędryka-Plesińska - nauczyciel Gimnazjum nr 10 im.I.J. Paderewskiego w  Gliwicach i Magdalena Cieślak ze Stowarzyszenia Free For All.
Partnerami Festiwalu są: Klub Piłkarski Piast, Czekoladziarnia, Pizzeria Saluto, GTW, restauracja Złoty Osioł, studio tatuażu Neverland, Amnesty International, ZHP, Slot Art , drużyna Lions Gliwice Patronat medialny objęło radio CCM , portal Dzisiaj w Gliwicach i gazeta Tydzień w Gliwicach.