Dlaczego kraje Afryki cierpią głód? Jakie to uczucie, gdy po wodę idzie się kilka kilometrów? Czy to, jak żyjemy ma wpływ na sytuację na Czarnym Lądzie? To pytania, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy Festiwalu Globalnego Lokalnie. Organizuje go Polska Akcja Humanitarna wraz ze Szkołą Podstawową nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. 

 W ramach festiwalu, 7 września od 10.00 do 17.00, na  bytomskim Rynku odbędą  się m.in. warsztaty, zabawy sportowe, gra plenerowa, pokazy filmów, wystawy edukacyjne, plener plastyczny.

O 17.00 w Biurze Promocji Bytomia odbędzie się promocja książki Adama Leszczyńskiego Dziękujemy za palenie. Dlaczego Afryka nie może sobie poradzić z przemocą, głodem, wyzyskiem i AIDS. Adam Leszczyński jest dziennikarzem, reporterem, historykiem, publicystą „Gazety Wyborczej" oraz adiunktem w Instytucie Studiów Politycznych PAN.

O 20.00 w Kinie pod Gwiazdami będzie można zobaczyć filmy związane  z tematyką globalną: ,,Raj", "Żelazne Damy z Liberii" i "Droga czerwonej lodówki".

 

Festiwal zawita do 13 polskich miejscowości. Bytom jest jednym z trzech śląskich miast, które odwiedzi Polska Akcja Humanitarna. Poza Bytomiem odbędzie się on jeszcze w Gliwicach (8 września) i Rudzie Śląskiej (6 października).
Serdecznie zapraszamy!