Świat to nasz wspólny dom. Wierzymy, że przynajmniej raz w roku wszyscy możemy usiąść przy jednym stole. Dlatego piątego grudnia czeka na ciebie Świąteczny Stół Pajacyka. Spotkaj się z tego dnia z przyjaciółmi, zjedzcie obiad, zamówcie kawę lub herbatę a właściciel lokalu przekaże 10% z waszego rachunku na dożywianie dzieci w ramach programu Pajacyk.



Program Pajacyk to jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawanych programów społecznych w Polsce. Dzięki hojności darczyńców mogliśmy w jego ramach ufundować już ponad  8 milionów obiadów dla głodnych dzieci. Każdego dnia zbieramy środki finansowe, by Pajacyk mógł pomagać jak najszerzej. Jednym z naszych pomysłów jest akcja Świąteczny Stół Pajacyka, podczas której właściciele restauracji, kawiarni, klubów i barów z całej Polski przekazują 10% obrotu na rzecz programu. Tegoroczna, czternasta już edycja, odbędzie się 5 grudnia. Tego dnia szukajcie lokali oznaczonych plakatem Świątecznego Stołu. Wszystkie możecie znaleźć na mapie.

Zobacz mapę lokali biorących udział w akcji!


Jeśli tego dnia będziecie w podróży - nie martwcie się! Do Świątecznego Stołu Pajacyka zaprasza także nasz wieloletni Przyjaciel -  BP Polska. 10% Twojego rachunku w Wild Bean Cafe również zasili konto Pajacyka.

Bądź z nami! Przyłącz się do akcji i podaruj posiłek głodnym i niedożywionym dzieciom!

Oto lista lokali, które biorą udział w akcji (lista alfabetyczna według nazwy miejscowości):

Biała Podlaska: Halopizza.pl fb.com/HaloPizzaBialaPodlaska
Białe Błota: Karczma Grzybek fb.com/Karczma-Grzybek
Białystok : Flow Food fb.com/flowfood/
Białystok: Kawiarnia Akcent fb.com/Kawiarnia-Akcent
Białystok: Tomka Sp. z o.o. fb.com/tokajrestauracja
Bielsko-Biała: Stołówka Podwale fb.com/StolowkaPodwale/
Bielsko-Biała: Wrzosowa Chata fb.com/wrzosowa.chata
Biłgoraj: Pizzeria Sabaudia fb.com/Pizzeria-Sabaudia/
Bydgoszcz: Restauracja Orientalna Lotos
Chełm: Halopizza.pl fb.com/HaloPizzaChelm
Chorzów: Bistro Mańana fb.com/bistromanana/
Gdańsk - Otomin: Restauracja Tabun fb.com/TabunRestauracja
Gdańsk: A la française fb.com/po.francusku
Gdańsk: Fellini fb.com/RestauracjaFellini
Gdańsk: Koku Sushi Gdańsk Oliwa fb.com/kokusushigdansk/
Gdynia: Bliżej fb.com/blizej.gdynia
Gdynia: Caffe Anioł fb.com/kawiarniaCaffeAniol/
Grudziądz: Restauracja Orientalna Lotos
Inowrocław: Restauracja Orientalna Smok
Jastrzębie Zdrój: Restauracja Dąbrówka fb.com/KompleksDabrowka/
Jaworzno: Ask for Jack Pub fb.com/Ask-For-Jack
Jelcz-Laskowice: Arkadia Aleksandra Główka fb.com/ArkadiaRestauracja
Jelenia Góra : Restauracja Blues Cafe fb.com/bluescafe.jeleniagora
Jelenia Góra : Restauracja Piwiarnia Warka fb.com/warka.jeleniagora
Jelenia Góra : Restauracja Teatralna fb.com/pages/Restauracja-Teatralna
Jelenia Góra : Sofa Beer&Burger fb.com/Sofa.Jelenia.Gora
Jelenia Góra: Hotel *** Restauracja Caspar fb.com/HotelRestauracjaCaspar.php
Jelenia Góra: Pub Belfast fb.com/Belfast-Pub-Jelenia-G
Jelenia Góra: Restauracja Old Pub
Katarzyna: Bar Wulkan Danuta Krakowska
Katowice: Cooler Food fb.com/coolerfood/
Katowice: Dobra Karma fb.com/DobraKarma
Katowice: Łosoś
Kazimierz Dolny: Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa fb.com/Korzeniowa/
Kielce: Halopizza.pl fb.com/halopizza.kielce
Kobierzyce: Restauracja AROMA fb.com/Restauracja.Aroma/
Koszalin: Pierogarnia Pod Jemiołą fb.com/Pierogarnia-Pod-Jemiola
Koszalin: Restauracja Orientalna Lotos
Krakow: Restauracja Balaton fb.com/BalatonRestauracja/
Kraków: BAL fb.com/balnazablociu/
Kraków: BaniaLuka fb.com/BaniaLuka
Kraków: BaniaLuka fb.com/banialukakazimierz
Kraków: Bar Orientalny Phuong Dong
Kraków: Bar Orientalny Phuong Dong
Kraków: Bar Orientalny Phuong Dong
Kraków: BARaWINO fb.com/BARaWINO/
Kraków: BeerGallery - Dominikańska fb.com/BeerGalleryDominikanska
Kraków: BeerGallery - Kazimierz
Kraków: BeerGallery - Luxury fb.com/BeerGalleryLuxury
Kraków: Biała Róża fb.com/bialaroza/
Kraków: Bococa Bistro fb.com/bococabistro
Kraków: C.C. Stefan Batory fb.com/CCStefanBatory
Kraków: Coctail Kama fb.com/Coctail-Kama/
Kraków: Cukiernia Consonni
Kraków: Da Pietro fb.com/DaPietroKrakow/
Kraków: Del Papa Ristorante fb.com/Restauracja.Del.Papa/
Kraków: Fabryka Pizzy fb.com/fabrykapizzy
Kraków: Fabryka Pizzy fb.com/fabrykapizzy/
Kraków: Fabryka Pizzy fb.com/fabrykapizzy/
Kraków: Finka fb.com/finka.krakow
Kraków: Fog House Pub & Grill fb.com/foghousepub
Kraków: Glonojad fb.com/Glonojad
Kraków: Guliwer Cafe & Restaurant fb.com/guliwer.restaurant/
Kraków: Hummus Amamamusi fb.com/hummus.amamamusi/
Kraków: Il Calzone fb.com/ilcalzone
Kraków: Karczma Podwórko Maryny fb.com/Karczma-Podworko-Maryny
Kraków: Kawiarenka Mysikrólik fb.com/MysiKrolik.KRK/
Kraków: Kawiarnia Kolory fb.com/pages/Les-Couleurs
Kraków: Kawiarnia Via Caffe https://www.facebook.com/VIA-CAFFE-592782764105868/?fref=ts&__mref=message_bubble
Kraków: Kawiarnia-Cukiernia Bankowa s.c.
Kraków: Kinokawiarka Kika fb.com/kinokika
Kraków: Klub RE fb.com/klubre
Kraków: Krakowska Koliba fb.com/Krakowska-Koliba/
Kraków: Łąka Cafe fb.com/cafelaka/
Kraków: MamaŁyga fb.com/Podwale2
Kraków: Momo
Kraków: Nowa Prowincja fb.com/nowaprowincja/
Kraków: Pan Nalesnik fb.com/Pan-Nalesnik-
Kraków: Pasta Masta fb.com/pastamastakrakow/
Kraków: Plac Nowy 1 fb.com/PlacNowy1
Kraków: Pozytywka fb.com/klub.pozytywka/
Kraków: Restauracja "Pod Smoczą Jamą"
Kraków: Restauracja Any Time fb.com/Any-Time
Kraków: Restauracja Horai
Kraków: Restauracja Hotelu Francuskiego fb.com/Hotel-Francuski-Krakow
Kraków: Restauracja Smak Ukraiński fb.com/Smak-Ukrainski
Kraków: Restauracja Szara Kazimierz fb.com/RestauracjaSzaraKazimierz
Kraków: Sakana Sushi Bar fb.com/SakanaSushiBarKrakow
Kraków: Singer fb.com/Singer
Kraków: Slow Burger fb.com/SlowBurger
Kraków: Świnka fb.com/swinkachrum
Kraków: Trattoria Mamma Mia fb.com/restauracjamammamia
Kraków: Wódka Cafe Bar fb.com/Wódka-Cafe-bar
Kraków: Zakładka Food & Wine fb.com/zakladka.bistro
Krynica Zdrój : Bon Appetit Express
Krynica Zdrój : Restauracja Bon Appetit
Kwidzyn: Szafran bistro & caffe fb.com/szafranbistrokwidzyn/
Lidzbark Warmiński: Caffe Pasja fb.com/caffe.pasja/
Lublin: Arte del Gusto
Lublin: Fabryka Pizzy Lublin fb.com/fabrykapizzylublin
Lublin: Kardamon
Lublin: Zajazd Pod Gwiazdami fb.com/ZajazdPodGwiazdami/
Luksemburg: Nova Osada fb.com/novaosada/
Łabowa: Schronisko PTTK na Hali Łabowskiej fb.com/schronisko.labowska
Łódź: Gastromachina Stacja fb.com/gastromachina
Łódź: Restauracja Nowa Łódź fb.com/restauracjanowalodz
Łódź: Szwalnia smaków - słodka nić fb.com/szwalniasmakow
Maków Mazowiecki: Gospoda Pazibroda
Międzychód: Hotel NEPTUN fb.com/hotel.neptun.miedzychod
Mikołajki: Słoneczny Port fb.com/Sloneczny-Port
Myslenice: Il Camino fb.com/il-Camino-Restauracja-Myślenice
Myślenice : Karen
Myślenice: Ristorante Toscana fb.com/toscanamyslenice
Nowy Sącz: Kawiarnia Prowincjonalna fb.com/Prowincjonalna/
Nowy Sącz: Zajazd Sądecki fb.com/Zajazd-Sądecki
Nowy Targ: Karcma u Borzanka fb.com/Karcma-u-Borzanka
Olsztyn: Tabasco fb.com/tabascoolsztyn/
Opole: Melon Pub fb.com/melon.pub
Osiek: MOLO https://www.facebook.com/CzasNaMolo/
Piaseczno: Restauracja Puławska 4 fb.com/Restauracja-Puławska-4
Piaseczno: Sushi Bar Samaryba fb.com/Samaryba/
Piła: Hotel-Restauracja Gringo fb.com/GringoPila/
Poddębice: Pierogarnia Złote Jabłko
Poznań: Bazar 1838 fb.com/Bazar-1838
Poznań: Cacao Republika fb.com/cacaorepublika/
Poznań: Canappka fb.com/canappka/
Poznań: Czupito fb.com/Czupito
Poznań: KyokaiSushi Bar fb.com/KYOKAI-SUSHI-BAR
Poznań: Monidło fb.com/restauracjamonidlo/
Poznań: Pika Pika Tapas BAR Y VINO fb.com/PIKA.PIKA.TAPAS.BAR
Poznań: Republika Róż fb.com/RepublikaRoz/
Poznań: Samurai Sushi fb.com/Samurai-Sushi
Poznań: Wypas fb.com/wypas
Pruszcz Gdański: Kameleon fb.com/restauracjakameleon
Radom: Czytelnia Kawy fb.com/czytelniakawy
Radzionków : Credens fb.com/credensbistro
Rotmanka: Restauracja & Pizzeria Filmowa fb.com/Filmowa/
Ryki: Jakubowa Izba fb.com/JakubowaIzba/
Rzeszów: Przyjaciele fb.com/rzeszow.przyjaciele/
Skoczów: Restauracja SADYBA fb.com/SadybaSkoczow
Słupsk: Restauracja Orientalna Lotos
Sopot: Avocado fb.com/avocadosopot/
Sopot: Zatoka Sztuki fb.com/Zatoka.Sztuki/
Stare Olesno: Karczma "Wiejska Izba" Dawid Jonek fb.com/karczma.stare.olesno/
Strzyżów: RestauracjaBellaRosa fb.com/restauracjabellarosa
Supraśl: Łukaszówka Supraśl fb.com/Lukaszowka
Supraśl: Restauracja Biesiada fb.com/Restauracja-Biesiada-Supra
Syców: Hotel Aroma Stone fb.com/AromaStoneSycow/
Szczawnica: Karczma Pienińska fb.com/KarczmaPieninska/
Szczecin: Fanaberia Republika Rozmaitości fb.com/fanaberiarepublikarozmaitosci
Tarnowskie Góry: Gościna Ślonsko fb.com/GoscinaSlonsko
Toruń: Ahoj Cafe fb.com/ahojcafe
Toruń: Cafe pARTer fb.com/cafeparter
Toruń: Chudy Byk fb.com/chudybyktorun
Toruń: Hanza Cafe fb.com/HanzaCafe/
Toruń: Karrotka fb.com/Karrotka
Toruń: Kawiarnia Kardamon fb.com/CoffeeKardamon/
Toruń: Małe Conieco u Kasi fb.com/MaleConiecoUKasi
Toruń: Pierogarnia Leniwa fb.com/Pierogarnia-Leniwa
Toruń: Prowansja
Toruń: Restauracja 1231 fb.com/Hotel1231/
Toruń: Restauracja Orientalna Lotos
Toruń: Restauracja Royal India fb.com/Restauracja-ROYAL-INDIA
Toruń: Smaki Azji fb.com/smakiazji.plaza
Tulce: Bambaryła
Ustka: Bar Pod Strzechą
Vianden: Ancien Cinéma café‐club fb.com/anciencinema
Warszawa: BalBar fb.com/balbarzabkowksa
Warszawa: Bałkański Kocioł fb.com/BalkanskiKociol/
Warszawa: Belpass fb.com/Belpasso
Warszawa: Eat it fb.com/ZJEDZ.TO/
Warszawa: Joli Bord 33 Bistro & Restaurant fb.com/jolibord33/
Warszawa: Kwadrat Bistro Art fb.com/KwadratBistroArt/
Warszawa: La Trinacria Pl fb.com/Latrinacriapl
Warszawa: Łysy Pingwin
Warszawa: Mały Belgrad fb.com/MalyBelgrad/
Warszawa: Mamma Marietta Ristorante Italiano fb.com/Mamma-Marietta-Ristorante-Italiano/
Warszawa: Oishii Sushi fb.com/oishiisushiwarszawa/
Warszawa: Organic Corner Food Store & Bistro fb.com/Organic-Corner-Food-Store-Bistro
Warszawa: Paręosób fb.com/Pareosob/
Warszawa: Posiaduffka https://www.facebook.com/posiaduffka/
Warszawa: Pub Beczka fb.com/pub.beczka
Warszawa: Restauracja "Żywiciel" fb.com/Zywiciel-restauracja
Warszawa: Restauracja Butchery&Wine fb.com/butcheryandwine/
Warszawa: Restauracja Przypraw Dopraw facebook.com/przyprawdopraw
Warszawa: Restauracja Szynk Praski fb.com/SzynkPraski
Warszawa: Restauracja Trzyczwarte fb.com/trzyczwartepl
Warszawa: Tamka 43 fb.com/Tamka43/
Wieluń: Cafe Dołek fb.com/cafedolek
Wiśniowa: Bistro Capone fb.com/wisniowa.bistrocapone/
Włocławek: Impresja
Wrocław: "Alladin`s" fb.com/Restauracja.Alladins/
Wrocław: Art Restauracja i Kawiarnia fb.com/ArtHotelWroclaw
Wrocław: Bistro Kozacka Chatka
Wrocław: Bistro Kozacka Chatka fb.com/KozackaChatka?fref=ts
Wrocław: Central Cafe fb.com/centralcafepolska
Wrocław: Od Koochni fb.com/Od-Koochni-kuchnia-bistro
Wrocław: restauracja benePosto fb.com/RistoranteBenePosto/
Wrocław: Setka Bar Polski Ludowej fb.com/Setka.Bar
Wrocław: Yemsetu fb.com/Yemsetu
Zamość: Halopizza.pl fb.com/HaloPizzaZamosc
Zgorzelec: Bar Łużyczanka
Zgorzelec: Piwnica Staromiejska
Zgorzelec: Silo Club fb.com/siloclub.zgorzelec/
Zgorzelec: Zielona Pietruszka fb.com/Zielona-Pietruszka
Złotów: Restauracja Zacisze fb.com/ZaciszeZlotow/