Out of the box – ruszamy z nowym projektem dla szkół ponadpodstawowych ze szkół w województwie kujawsko - pomorskim! Na zgłoszenia czekamy do 26 września.


Warszataty w szkole, Toruń 2016, fot. Ewa Lewandowska.


Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do udziału w projekcie edukacyjnym, skierowanym do uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek ze szkół ponadpodstawowych z Torunia i okolicznych miejscowości. Tym razem okazją do włączenia się w działania, będzie Tydzień Edukacji Globalnej, obchodzony w trzecim tygodniu listopada.
Celem projektu „Out of the box”, jest zwiększenie wiedzy dotyczącej przyczyn i konsekwencji konfliktów zbrojnych, oraz zaznajomienie z zasadami Kodeksu ds. obrazów i przesłań, a w finale przygotowanie nieszablonowej akcji w Tygodniu Edukacji Globalnej.

  • Do współpracy zaproszonych zostanie 10 nauczycieli/ek z  5 szkół, wraz z 15 osobową grupą uczniów i uczennic.
  • Początkowo nauczyciele/ki przejdą kurs elearningowy kształtujący umiejętności krytycznej refleksji nad przekazami medialnymi oraz posługiwania się obrazami i wiadomościami (Kodeks ds. obrazów i przesłań). 
  • W tym samym czasie uczniowie i uczennice (15 osób  z każdej szkoły) wezmą udział w 4 godzinnych warsztatach prowadzonych przez trenerów PAH. Po warsztatach, w każdej szkole wybranych zostanie 8 najbardziej zainteresowanych osób, które wraz z nauczycielami/kami wezmą udział w szkoleniu pogłębiającym wiedzę i przygotowującym do organizacji akcji podczas Tygodnia Edukacji Globalnej. Szkolenie odbędzie się w terminie 21-23 październik 2016 r. w Toruniu. 
  • Po szkoleniu zespoły danej szkoły (nauczyciele/ki wraz z uczniami i uczennicami ) będą zaproszeni do przeprowadzenia debaty i zorganizowanie akcji szkolnej).

Na każdym etapie realizacji projektu, zapewnione jest wsparcie pracowników i wolontariuszy PAH. Warunkiem przystąpienia do projektu, jest udział w każdym jego elemencie.
Udział w projekcie jest bezpłatny.

Osoby zdecydowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego tutaj.

Na zgłoszenia czekamy do 26 września 2016 roku.
Wszelkie pytania prosimy kierować do Sylwii Szulc na adres e-mail: sylwia.szulc@pah.org.pl

Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej
Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2016r. www.polskapomoc.gov.pl