Ponad 3 miliony osób na Ukrainie potrzebuje pomocy humanitarnej! Brakuje żywności, ciepłej odzieży, produków pierwszej potrzeby. Aż 600 tysięcy osób nie ma wystarczającej ilości jedzenia. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się osoby starsze, chore, niepełnosprawne. Pomocy potrzebują również rodziny wewnętrznie przemieszczone, które musiały uciec z domów przed niezbezpieczeństwem. Zbliża się zimna, apeplujemy o natychmiastową pomoc!Polska Akcja Humanitarna na Ukrainie

Polska Akcja Humanitarna pomaga na Ukrainie od połowy 2014 roku. Dzięki hojności Polaków, w pierwszej fazie działalności, PAH mogła przekazać uchodźcom wewnętrznym leki, paczki żywnościowe i artykuły higieniczne, a także koce, śpiwory, opał i materiały do naprawy domów, zniszczonych wskutek działań wojennych. Kilka ośrodków dla uchodźców zostało wyposażonych w sprzęt kuchenny, a kilka szpitali i punktów medycznych w najbardziej potrzebne leki i materiały medyczne.
Od maja 2015 roku, Polska Akcja Humanitarna prowadzi na Ukrainie stałą misję, która we współpracy z lokalnymi organizacjami rozwija regularne, długofalowe działania. Obecnie PAH współpracuje ze stołówkami, w których starsze, samotne osoby otrzymują codziennie ciepłe, wysokokaloryczne posiłki. Organizacja dociera także do osób, które ze względu na wiek i stan zdrowia nie mogą wychodzić z domów. PAH przekazywała seniorom również ciepłą odzież, paczki żywnościowe i artykuły higieniczne oraz organizowała dla nich wsparcie psychologiczne.W lutym 2016 roku organizacja zaczęła wspierać samotne matki, które uciekły wraz z dziećmi przed wojną i znalazły schronienie w Zaporożu. Początkowo PAH zapewniała im jedynie środki na zakup jedzenia, artykułów higienicznych, ciepłej odzieży i leków. Dziś działalność organizacji w obwodzie zaporoskim jest znacznie bardziej rozbudowana. Obok rodzin niepełnych wsparcie otrzymują także rodziny wielodzietne, a obok wsparcia finansowego PAH oferuje również wsparcie psychologiczne, informacyjne, prawne i socjalne oraz kursy zawodowe i doszkalające, a dla dzieci zajęcia przedszkolne i świetlicowe.Polska Akcja Humanitarna planuje kontynuować i rozwijać działania na Ukrainie, dlatego apelujemy:

Mieszkańcy Ukrainy potrzebują wsparcia – pomóżmy naszym sąsiadom!

Jak możesz pomóc?
    Kup litografię Ewy Kuryluk na stronie www.sklep-pah.pl
    Wpłać dowolną kwotę na konto – Alior Bank S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „Ukraina”
    Wpłać darowiznę online na stronie PAH www.pah.org.pl/wspieraj – jako cel darowizny wybierz „Ukraina”
    Dołącz do Klubu PAH SOS i regularnie wspieraj działania PAH w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi