Polska Akcja Humanitarna prowadzi stałą misje na wschodzie Ukrainy w ramach której niesie pomoc osobom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego, m.in. osobom starszym oraz rodzinom, które uciekły z zagrożonych terenów. Wraz z rozpoczęciem zimy sytuacja tych osób stała się szczególnie trudna. Dlatego właśnie teraz proponujemy charytatywny zakup grafik Ewy Kuryluk w ramach akcji prowadzonej wspólnie przez Artystkę i Polską Akcją Humanitarną.Litografie pochodzą z limitowanej serii, wykonanej w 1973 roku na zlecenie wiedeńskiej galerii Christiana M. Nebehaya. Wydrukowane zostały przez Rudofa Haussteina w Wiener Neustadt na papierze czerpanym Zerkall-Bütten, pod kontrolą artystki.  Wszystkie są sygnowane i numerowane.

W sprzedaży dostępne będą 3 wzory grafik:
    SZACHIŚCI / SCHACHSPIELER (1973): 24 numerowane i sygnowane egzemplarze litografii barwnej z limitowanej serii 150 sztuk | 63,5x76 cm (wielkość arkusza)
    CZŁEKOPEJZAŻ WOJENNY (1973): 47 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy litografii barwnej z limitowanej serii 70 sztuk | 63,5x76 cm (wielkość arkusza)
    ZNISZCZENIE WIEŻY (1973): 29 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy litografii barwnej z limitowanej serii 75 sztuk | 54x76 cm  (wielkość arkusza)

Więcej o działaniach PAH na Ukrainie znajdziesz tutaj.

 Litografię Ewy Kuryluk są dostępne na stronie www.sklep-pah.pl