Czy masz już plany na 6-8 kwietnia? Jeżeli jeszcze nie, to mamy dla Ciebie niecodzienną propozycję. Weź udział w konkursie i zapewnij sobie oraz swoim uczniom i uczennicom miejsce na wyjątkowej konferencji!


Abbie Trayler-Smith/Oxfam Selina Fletcher po urodzeniu córki Saviny w Szpitalu Korle Bu w Akrze, Ghana.

Właśnie w tych dniach organizujemy w Krakowie spotkanie podsumowujące projekt Szkoły dla Przyszłych Pokoleń. Razem z 8 szkołami z całej Polski będziemy trenować umiejętności krytycznego myślenia, zastanawiać się co wpływa na nasze postrzeganie świata, oraz inspirować się wzajemnie do aktywnego działania na rzecz globalnych wyzwań! Dołączysz do nas? To dla Ciebie niepowtarzalna okazja do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności oraz wymiany kontaktów i doświadczeń z innymi zaangażowanymi szkołami!

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konferencji?

1.Pobierz materiały dotyczące systemu opieki zdrowotnej kobiet w ciąży w Ghanie. Może jest to pomysł na lekcję z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet?

2.W oparciu o udostępnione materiały, przeprowadź lekcję/warsztat dla uczniów i uczennic. Możesz też zaprosić do wspólnego działania młodych i przygotować ich do poprowadzenia zajęć dla kolegów i koleżanek z młodszych klas.

3.Razem z uczniami i uczennicami w kreatywny sposób pokażcie nam czego dowiedzieliście się podczas zajęć. Możecie przygotować gifa, sporządzić sketchnotkę, nakręcić krótki filmik, przygotować grafikę, lub zrobić cokolwiek innego! Liczymy na Twoją kreatywność.

4. Przyślij nam efekty pracy na adres sylwia.zulewska@pah.org.pl do 19 marca 2017 roku. Do 21 marca otrzymasz informację, czy Twoja szkoła zwyciężyła w konkursie i tym samym zapewniła udział 2 nauczycieli i nauczycielek oraz 5 – 7 uczniów i uczennic w konferencji.    

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zapewniamy transport, zakwaterowanie, wyżywienie oraz ogromną dawkę wiedzy, inspiracji i uśmiechu wszystkim uczestnikom i uczestniczkom konferencji. Dla uczniów i uczennic oraz nauczycieli i nauczycielek przewidziane są odrębne sesje warsztatowe. Pytania prosimy kierować na wskazany wyżej adres e-mail. Wskazówki dotyczące przeprowadzenia lekcji/warsztatu, oraz przygotowania prac konkursowych i kryteriów ich oceny,  znajdziecie tutaj. Konkurs skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy!