Polska Akcja Humanitarna od czterech lat dociera do mieszkańców Syrii z systematycznym wsparciem, zapewniając pomoc tysiącom rodzin.15 marca mija sześć lat od rozpoczęcia konfliktu zbrojnego w Syrii, który przerodził się w największą katastrofę humanitarną naszych czasów. Według danych ONZ, pomocy humanitarnej potrzebuje 13,5 miliona Syryjczyków, wiele rodzin jest całkowicie zdanych na pomoc z zewnątrz.

Polska Akcja Humanitarna od 2013 roku prowadzi w Syrii stałą misję i codziennie pomaga potrzebującym bezpośrednio w ogarniętym wojną kraju. Obecnie PAH dociera z regularną pomocą do ponad 300 tys. mieszkańców Syrii, zapewniając im wodę pitną, jedzenie i bezpieczne warunki sanitarno-higieniczne. Organizacja kontynuuje również pomoc dla osób ewakuowanych z Aleppo, którą dzięki niezwykłej hojności Polaków, mogła rozpocząć od razu po zajęciu miasta.
Warunki, w jakich od ponad pół dekady żyje większość Syryjczyków, są dramatyczne – mieszkańcy ogarniętego wojną kraju wspierają się wzajemnie, ich możliwości są jednak ograniczone. W Syrii potrzebne jest codzienne, systematyczne wsparcie także z zewnątrz.

Polska Akcja Humanitarna podejmuje to wyzwanie i od 4 lat rozszerza działania pomocowe na rzecz Syryjczyków. Od 2013 roku PAH dotarła z pomocą do prawie 1,5 miliona mieszkańców Syrii.

Kryzys w Syrii trwa już tak długo, że wiele osób – jak mówi pracujący dla Polskiej Akcji Humanitarnej syryjski inżynier – przestało myśleć o przyszłości. Żyją w zawieszeniu, starając się, żeby wojna pozostawiła jak najmniej śladów – w nich samych, a przede wszystkim w ich dzieciach.

To ostatnie jest niezmiernie trudne w kraju, w którym większość dzieci nie zna innej rzeczywistości niż wojenna, a prawie 6 milionów potrzebuje pomocy humanitarnej. O trudnej sytuacji dzieci w Syrii przypomina spot z udziałem Karoliny Gruszki, napisany i wyreżyserowany przez  Karolinę Lewicką i wyprodukowany przez Macieja Strzeszewskiego i Ilmatic Production. Autorzy, poruszeni dramatem mieszkańców Aleppo, postanowili pomóc. To samo może zrobić każdy z nas.

Wojna w Syrii trwa już od 6 lat – Pomóż dziś!

•    Wpłać dowolną kwotę na konto – Alior Bank S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „Syria”
•    Wpłać darowiznę online na stronie PAH www.pah.org.pl/wspieraj-nas – jako cel darowizny wybierz „SOS SYRIA”
•    Dołącz do Klubu PAH SOS i regularnie wspieraj działania PAH w krajach dotkniętych kryzysem humanitarnym – informacje na stronie www.pah.org.pl/klub-sos