Niesiemy pomoc Syryjczykom od 2012 roku, a od marca 2013 roku prowadzimy stałą misję. Nasze działania koncentrują się na zapewnieniu najbardziej podstawowych elementów życia - czystej wody, żywność, opieki medycznej.


Fot. Maciej Moskwa/TESTIGO

Sytuacja w kraju:

Trwający od 2011 roku konflikt w Syrii doprowadził do destabilizacji politycznej i gospodarczej kraju. Obecnie 13,5 mln osób potrzebuje pomocy humanitarnej. Intensywne walki sprawiły,  że ponad 10,5 milionów Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów. Według raportu ONZ ponad połowa z nich to dzieci. Przeciągający się konflikt spowodował jeden z największych współczesnych kryzysów humanitarnych. Sytuacja w kraju jest bardzo ciężka - brakuje żywności, ceny gwałtownie rosną. Rodziny uciekające przed niebezpieczeństwem mieszkają w namiotach lub ruinach, dysponując jedynie tym, co udało się zabrać ze sobą. Brakuje czystej wody i toalet. Nie funkcjonuje 1/4 szkół a opieka medyczna jest znacznie ograniczona.

Działania PAH

Pomagamy Syryjczykom w północnej części kraju (prowincja Idlib) zapewniając dostęp do bezpiecznej wody, żywności i opieki medycznej. Ogromna część infrastruktury wodno-sanitarnej w kraju została zniszczona. Budujemy i remontujemy ujęcia wody, wyposażamy je w generatory, remontujemy i budujemy toalety. Do miejsc gdzie brakuje infrastruktury oraz do obozów dla uchodźców wewnętrznych dostarczamy wodę beczkowozami. Prowadzimy również zajęcia z zasad higieny dla dzieci, dystrybuujemy zestawy higieniczne, utylizujemy śmieci. Najbardziej potrzebującym rodzinom  dostarczamy pakiety żywnościowe. Dotujemy działanie lokalnych piekarni dostarczając mąkę oraz drożdże, tak by mogły wypiekać tani chleb. Osobom dotkniętym skutkami kryzysu dostarczamy leki i pomoc medyczną a prowadzona przez nas klinika mobilna dojeżdża do potrzebujących. Przedłużający się konflikt powoduje, że duża część dzieci nie ma dostępu do edukacji. Remontujemy szkoły oraz toalety, które się w nich znajdują, prowadzimy zajęcia.
Prowadzimy także działania na rzecz uchodźców syryjskich w krajach ościennych – w 2012 roku organizacja niosła pomoc w Libanie, w 2014 i 2016 roku w Turcji.
W 2015 roku nasza pomoc dotarła do prawie pół miliona osób w Syrii.

O działaniach PAH dla osób, które opuściły Aleppo czytaj tutaj.

Więcej informacji o naszych działaniach znajdziesz tutaj.

Zobacz:

 

Więcej o naszych działaniach dowiesz się śledząc nasze kanały social media! Klikajcie: Facebook pl, Facebook eng, Twitter, Instagram

 

Wspieraj nasze działania w Syrii:
WPŁAĆ ON-LINE. Wybierz cel darowizny "SOS Syria"
WPŁAĆ na konto PAH: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem "SOS Syria" Numer IBAN : PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 SWIFT: BPHKPLPK
DOŁĄCZ do Klubu PAH SOS
PRZYŁĄCZ swoją firmę do Klubu PAH SOS Biznes