Akcja Edukacja w rok po trzęsieniu ziemi w Nepalu!

W ramach kampanii Niosę Pomoc, zapraszamy do zorganizowania Akcji Edukacji. Daje ona Waszej szkole możliwość włączenia się w działania PAH, dzięki którym zapewniamy dostęp do edukacji w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi.


Uczennica zniszczonej szkoły podstawowej Netrawoti, Nepal, 2016. Fot.PAH

Celem tej akcji jest:
•    zdobycie wiedzy o dostępie do edukacji na świecie, szczególnie w krajach, gdzie PAH realizuje projekty humanitarne;
•    włączenie uczniów i uczennic w Niesienie Pomocy, uświadamianie skutków braku dostępu do edukacji i wspieranie działań PAH, których celem jest budowa i wyposażenie 5 szkół w dystrykcie Dhading w Nepalu.

Na świecie  57 milionów dzieci w wieku szkolnym nie może korzystać z prawa do edukacji! Pomóż nam to zmienić, zaangażuj szkołę w akcję PAH – Akcja Edukacja!

Zobacz jak zorganizować akcję.

1.Zarejestruj szkołę do kampanii Niosę Pomoc, a następnie zgłoś udział szkoły w akcji.
 
2. Pobierz bezpłatne materiały edukacyjne oraz promocyjne o:
- pomocy humanitarnej;
- dostępie do edukacji na świecie.

Uwaga! – dla nauczycieli / nauczycielek wyjątkowa okazja do skorzystania z kursu   e-learningowego o dostępie do edukacji. Wystarczy wejść na www.elearning.pah.org.pl, wybrać moduł i założyć konto.

3. Zapoznaj się z materiałami online o Nepalu. Mija rok od trzęsienia ziemi w Nepalu, na skutek którego ponad milion dzieci nie mogło wrócić do szkoły.

Przeprowadź zajęcia, ćwiczenia poświęcone dostępowi do edukacji, dzięki temu uczniowie i uczennice poznają sytuację osób poszkodowanych na skutek kryzysów humanitarnych.
Dodatkowo:
- w szkołach podstawowych przeprowadź warsztat: rzeczywistość krajów Południa;
- w szkołach ponadpodstawowych przeprowadź warsztat z dostępu do edukacji;

4. Zorganizuj Akcję!
- Przekazuj innym uczniom / mieszkańcom Waszych miejscowości wiedzę na temat dostępu do edukacji w Nepalu. Skorzystaj z naszej listy z propozycjami akcji w prezentacji;
- przeprowadźcie terenową grę edukacyjną Wiedza to potęgi klucz;   
- wspierajcie projekty pomocowe PAH poprzez zbiórki, zakup gadżetów kampanijnych itp.

Jesteście kreatywni, podzielcie się swoimi pomysłami!  Możliwości jest wiele.
Wpłacając środki na konto PAH 88-10600076-0000331000176063 pamiętaj o wpisaniu w tytule przelewu "Akcja Edukacja/Nepal" oraz podaniu nazwy i adresu szkoły.
Zapoznaj się z zasadami organizowania zbiórek na naszej stronie.

5. Podziel się Waszymi dokonaniami i przyślij nam relację z działań. Po otrzymaniu sprawozdania wyślemy szkole podziękowanie za udział w akcji, a koordynator/ka otrzyma zaświadczenie potwierdzające koordynację działań na terenie szkoły.

Masz pytanie? Napisz do nas: kampanie@pah.org.pl
Biorąc udział w Akcji pomagacie nam wyposażyć budowane przez PAH szkoły w Nepalu.