"Fala Dobra" po raz trzeci przejdzie przez Polskę i dotrze aż do Afryki. W tym roku dzieci z placówek edukacyjnych puckiej Fundacji Pozytywne Inicjatywy i osobowości ze świata sztuki, mediów i polityki ponownie nagrają charytatywną płytę z kolędami. Patronat nad przedsięwzięciem przyjęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska. Swój udział w przedsięwzięciu zadeklarowali: Anna Dymna, Piotr Kędzierski, Wojciech Malajkat, Agata Młynarska, Janina Ochojska, Edyta Olszówka, Jolanta Pieńkowska, Maria Seweryn, Tymon Tymański, Jacek Żakowski.


Nagranie dzieci z puckiego zespołu szkół. fot. Pozytywne Inicjatywy

Klinika dożywiania dzieci w Somalii, fot. Marcin Suder

Nagrania odbędą się w dniach 7-8.11.2013 r. w Warszawie, a później w dniach 13-15.11.2013 r. w Gdańsku. Krążek powstanie we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na dożywianie terapeutyczne najbiedniejszych dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących mieszkających w Mogadiszu w Somalii. Dożywianie realizowane jest w ramach programu Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej.

Płyta będzie dostępna w sprzedaży na początku grudnia. Będzie można ją nabyć m.in. zapośrednictwem serwisu Allegro. Więcej informacji o „Fali Dobra”  na stronie przedsięwzięcia. Ideą corocznego nagrywania płyty "Fala dobra" jest niesienie pomocy przez dzieci innym dzieciom. Najmłodszym towarzyszą w kolędowaniu znane postaci ze świata sztuki, mediów, polityki. Podczaswspólnego nagrywania krążka ludzie różnych środowisk jednoczą się dla ściśle określonego ważnego celu. Ci, którzy nie czują się na siłach, aby śpiewać, nagrywają bajkę o tematyce świątecznej. Ta również znajdziesię na płycie. W stworzeniu poprzednich "Fal Dobra" wzięli udział m.in. Pan Prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką, Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Danuta Stenka, Edyta Olszówka, Jolanta Pieńkowska, Kamil Durczok, Szymon Hołownia.

W tym roku ponownie powstaną niezwykłe nagrania, które sprawią, że Święta Bożego Narodzenia będąjeszcze bardziej radosne, pełne ciepła i miłości.