AAA
AAA

Syriawpłać

Ratujmy ludzi w Syrii

Ludzie w Syrii pilnie potrzebują naszej pomocy! Wojna znowu zmusiła ich do opuszczenia swoich domów. Muszą uciekać w przerażających warunkach  – temperatura spadła poniżej zera, nie ma dostępu do wody i jedzenia.

Możemy mieć do czynienia z katastrofą humanitarną na niespotykaną dotychczas skalę. Intensywne bombardowania i ostrzał artyleryjski zmusiły blisko milion osób do ucieczki z rejonów ogarniętych walkami. Szukają ratunku w obozach dla uchodźców, ale większość obozów jest przepełniona i nie może przyjąć nikogo więcej. Ludzie śpią na ulicach, pod drzewami, a czasami nawet na polach pokrytych śniegiem.

Wojna w Syrii trwa już od 9 lat. Najbardziej cierpią najsłabsi: dzieci, kobiety i osoby starsze. Potrzeby humanitarne są ogromne. Ciężki ostrzał sparaliżował życie miast. Nieczynne są sklepy i piekarnie. Ludziom brakuje żywności, wody, koców, ciepłych ubrań i leków. Zamknięto większość szpitali i przychodni. W najbliższych dniach sytuacja może się jeszcze bardziej pogorszyć.

 

Polska Akcja Humanitarna odpowiada na pilne potrzeby mieszkańców Syrii. Uciekający przed wojną ludzie wymagają przede wszystkim schronienia, ciepłych posiłków i opieki medycznej. Konieczny jest zakup namiotów, piecyków oraz jedzenia.

Stałą misję w Syrii rozpoczęliśmy w 2013 roku. Dostarczaliśmy pomoc humanitarną w prowincjach Idlib i Aleppo. Zapewnialiśmy ludziom dostęp do czystej wody oraz paczki higieniczne z najpotrzebniejszymi produktami. Najbardziej potrzebujący otrzymali paczki żywnościowe i zestawy do uprawy mikro ogrodów. Dzieciom, które szczególnie cierpią podczas kryzysu humanitarnego, dostarczaliśmy żywność specjalistyczną.

W grudniu 2016 roku dużym echem odbiła się ewakuacja ludności ze wschodniego Aleppo. Dziesiątki tysięcy ludzi zostało w bardzo krótkim czasie ewakuowanych z miasta.  Zorganizowaliśmy natychmiastową pomoc dla osób, które docierały do obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych. Zbudowaliśmy latryny,  punkty mycia rąk oraz nowe stacje pompujące wodę. Nowo przybyłym rozdawaliśmy również paczki żywieniowe i higieniczne.

2020 – SYRIA – EMERGENCY

Czas trwania projektu: 1.03. 2020 – 30.04. 2020

Lokalizacja: prowincja Idleb, Syria

Donator: projekt finansowany ze środków własnych organizacji

Partner lokalny: WATAN Foundation

Pomoc jest natychmiastową odpowiedzią na kryzys w północnej Syrii. Projekt ma na celu poprawę warunków życia osób, które z powodu ofensywy militarnej musiały opuścić swoje domy. W ramach projektu współpracujemy z lokalnym partnerem WATAN Foundation. Nasze działania obejmują wsparcie tymczasowego schroniska dla osób wewnętrznie przemieszczonych. W schronisku ludzie mogą przebywać przed 3 doby, otrzymują żywność, opiekę medyczną, mogą się ogrzać i przespać. Przez ten czas organizuje się im miejsce w jednym z docelowych obozów zlokalizowanych na terenie północnego Idlibu. Przekazujemy środki, dzięki którym powstaną cztery nowe namioty, które mieszczą łącznie 160 rodzin. Wybudujemy również kuchnię polową, zaopatrzoną w potrzebny sprzęt. Dodatkowo będziemy dystrybuować gotowe zestawy posiłków. W efekcie pomoc otrzyma:19 000 osób.
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.