AAA
AAA

Dla szkółMateriały

Edukujmy razem

Chcesz dowiedzieć się jak uczyć innych o pomocy humanitarnej i ludziach, którzy potrzebują wsparcia w wyniku kryzysów humanitarnych? Chcesz lepiej zrozumieć globalne współzależności na świecie? Chcesz nauczyć się jak zmienić swoją empatię w działanie?

Skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej! Proponujemy Ci konkretne formy zaangażowania, dostosowane do tego, czy jesteś nauczycielem, uczniem, czy indywidualną osobą, która chce wiedzieć więcej i działać skutecznie. Współpracujemy głównie ze szkołami (na każdym etapie edukacyjnym), ale zapraszamy do działania każdego. Jesteś uczniem? Opowiedz o naszych propozycjach swoim nauczycielom!

Oferujemy Ci gotowe pomysły i scenariusze: debaty, gry terenowe, akcje informacyjne i zbiórki. Z nami poszerzysz swoją wiedzę na temat: pomocy humanitarnej, dostępu do wody i godnych warunków sanitarnych, edukacji i żywności, pokoju na świecie oraz globalnych współzależności.

Nieś Pomoc z PAH

Najprostszą i najbardziej elastyczną formą wsparcia jest dołączenie szkoły lub grupy nieformalnej do kampanii Niosę Pomoc. Poprzez bezpłatne materiały i bieżący kontakt możesz zaangażować się do działania i pomagania w 5 akcjach: Akcja Edukacja, Zróbmy Pokój, Świat bez Głodu, Studnia dla Południa, Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc (więcej informacji poniżej!)

Korzystaj z naszej biblioteki materiałów

Bezpłatnie udostępniamy narzędziowni, publikacje merytoryczne oraz dziesiątki scenariuszy lekcji, gier, akcji szkolnych. Możesz również skorzystać z naszych kursów elearningowych oraz materiałów filmowych dostępnych na kanale YouTube.

Weź udział w programach edukacyjnych

Jeśli chcesz dogłębnie poznać tematy, którymi się zajmujemy, proponujemy programy edukacyjne. Od kilkunastu lat realizujemy roczny program dla szkół ponadpodstawowych – Szkoła Humanitarna. Dla młodszych działamy w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku, gdzie wprowadzamy 6-letni program edukacji globalnej. Obecnie, działamy także w ramach międzynarodowego projektu Szkoły dla przyszłych Pokoleń.

Zaangażuj się indywidualnie

Możesz dołączyć do naszych grup wolontariuszy w Toruniu, Warszawie i Krakowie, które wspierają nas w prowadzeniu warsztatów w szkołach. Co roku zapraszamy do zgłaszania się do programu GLEN, który oferuje międzynarodowe szkolenia w krajach globalnego Południa i możliwość zaangażowania się w pracę edukacyjną po powrocie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapisz się na nasz newsletter edukacyjny!

 

KAMPANIA NIOSĘ POMOC

Zrozumieć świat przez gry

Przeciętnemu polskiemu uczniowi może być trudno wyobrazić sobie, jak to jest wybierać między pójściem do szkoły a zaopatrzeniem domu w wodę. A gdyby tak wcielił się w rówieśnika z globalnego Południa i zmierzył z jego codziennymi wyzwaniami?

Wypożyczalnia gier edukacji globalnej to kolejny projekt Polskiej Akcji Humanitarnej skierowany do instytucji edukacyjnych - szkół, bibliotek i innych placówek. Potrwa od września do listopada. W tym czasie kilkadziesiąt grup z miast mniejszych niż 500 tys. mieszkańców skorzysta z trzech dostępnych gier. Częścią projektu jest także dwudniowy Festiwal Gier Edukacji Globalnej „Zrozumieć świat przez gry”.
ZAMÓW OŁÓWKI I OPASKI NA SZKOLNĄ ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY!

Sylikonowe opaski i elastyczne ołówki będą świetnie promować Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH. 

Złóż zamówienie do Sklepu Przyjaciół PAH! Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557 Zamów gadżety:http://bit.ly/zamow_gadzety
Program edukacji globalnej

Szkoła to uczniowie i uczennice oraz nauczyciele i nauczycielki. To miejsce, w którym przygotowuje się dzieci i młodzież do pełnienia społecznych i życiowych ról.

Od roku szkolnego 2014/2015 Polska Akcja Humanitarna aktywnie włącza się w edukację młodych w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku. Prowadzimy warsztaty dla uczniów i uczennic,  podczas których poznają rzeczywistość krajów globalnego Południa, rozwijają empatię i zwiększają wiedzę na temat kultury, życia codziennego oraz wyzwań z jakimi zmierzają się ich rówieśnicy mieszkający na innych kontynentach. Zależy nam by dzieci lepiej rozumiały globalne wyzwania i świat, w którym żyją.
Szkoła Humanitarna –program edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych

Czym jest szkoła humanitarna?

Szkoła Humanitarna to roczny program z obszaru edukacji globalnej, realizowany przez Polską Akcję Humanitarną od 2002 roku. W zależności od edycji nasze zaproszenie kierujemy do szkół ponadpodstawowych, z różnych regionów Polski i proponujemy zagłębienie jednego tematu, co roku innego, a do tej pory były to m.in.: prawo do wody, prawo do żywności, Sprawiedliwy Handel, Storytelling i nowe media w edukacji globalnej, Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności, Krytyczne myślenie, a globalne wyzwania i wiele wiele innych.
Jesteś nauczycielem/ką? Edukuj i działaj z nami!

Inne spojrzenie na świat i edukację Czy chcesz urozmaicić swoje lekcje? Bliskie Ci są wartości takie jak równość, pokój, solidarność, godność? Chcesz kształtować postawę otwartości u swoich uczniów i uczennic? Włącz się do Kampanii Niosę Pomoc. Skorzystaj z gotowych i bezpłatnych scenariuszy zajęć, gier edukacyjnych i quizów dla całej klasy!

Kampania “Niosę Pomoc” 2018/19 składa się z 5 akcji: Możesz wybrać jedną, kilka lub wszystkie akcje do realizacji. Zakres zaangażowania zależy tylko od Ciebie!
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.