pl
AAA
pl
AAA

Światowy Dzień WodyMateriały

Zróbmy szum wokół wody!

Zgłoś się do akcji Światowy Dzień Wody z PAH. Co roku, 22 marca celebrujemy Dzień Wody poprzez podnoszenie świadomości nt. globalnych wyzwań wodnych. Dołącz do nas i zrób szum wokół wody! Akcja przeznaczona jest dla wszystkich grup wiekowych. 

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, ale także przedstawicielki i przedstawicieli bibliotek, domów kultury i organizacji pozarządowych do włączenia się w obchody. Celem jest zaangażowanie największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

  • dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
  • na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób), 
  • jesteśmy za to współodpowiedzialni/e, 
  • oszczędzanie wody to za mało. 

Każdej osobie zarejestrowanej udostępnimy bezpłatne materiały online dla różnych grup wiekowych (6-9 lat, 9-13 lat, 13+ lat), w tym scenariusze zajęć (możliwe do przeprowadzenia zarówno online i offline), quizy, karty dyskusji do filmów, broszury merytoryczne, animację i poradnik akcyjny. 

Nowość: W tym roku także quizy i scenariusz zajęć w języku angielskim dla grup 12+ lat.

Pamiętajcie, że Waszym zadaniem jest zaangażowanie jak największej liczby osób! Możecie to zrobić poprzez:

  • przeprowadzenie zajęć na podstawie naszych scenariuszy w wielu klasach, 
  • organizację akcji skierowanej do większej społeczności (np. kilku klas, całej rady pedagogicznej, rodziców etc.). 

Akcją może być np. rozgrywka wodnego quizu lub pokaz filmu z dyskusją. Zachęcamy też do organizowania akcji zbiórkowych lub szkolnych kiermaszy (możesz do tego użyć naklejek wodnych ze sklepiku PAH: zamów tutaj). Więcej o tym, jak przeprowadzić zarówno akcje świadomościowe jak i zbiórki finansowe znajdziecie w poradniku akcyjnym, który otrzymacie (wraz z pozostałymi materiałami). Zorganizowanie zbiórki nie jest obowiązkowe. 

Ponadto osoby prowadzące i osoby uczestniczące ze starszych grup zachęcamy do udziału w kursie e-mailowych nt. globalnych wyzwań wodnych, który odbędzie się w tygodniu poprzedzającym 22 marca. Przez 7 dni będziecie otrzymywać codzienne pigułki wiedzy nt. wody wprost do swoich skrzynek mailowych. O zapisach na kurs poinformujemy osobno. Zachęćcie młodzież do wzięcia udziału w kursie!

ZAPISZ SIĘ DO AKCJIwww.bit.ly/2021_DzienWodyPAH  

Macie pytania? Pisz do nas: edukacja@pah.org.pl 

Dołącz do grupy na Facebooku www.facebook.com/groups/dzienwodypah

NASZE PROGRAMY

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski, elastyczne ołówki i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH! 

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: http://bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety 

Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc

Pamiętaj o wypełnieniu krótkiego raportu po zakończeniu działań w swojej szkole. Dzięki niemu będziemy mogli przygotować podziękowania dla Ciebie i Twojej szkoły oraz przyznać odznaki niezbędne do zdobycia tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Relacje z wydarzeń w szkołach to dla nas również niesamowity zastrzyk motywacji do dalszej pracy i źródło cennych informacji, które pozwalają nam na bieżąco dostosowywać nasze propozycje do wymagań szkolnej rzeczywistości i Twoich potrzeb.

Formularz raportu znajdziesz tutaj. Zachęcamy Cię również do wysłania nam zdjęć i filmów z realizowanych inicjatyw na adres kampanie@pah.org.pl. Najciekawsze relacje opublikujemy na profilu Szkoła Humanitarna.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.