pl
AAA
pl
AAA

Zaangażuj się w szkolepowrót

Zaangażuj się w szkole
PAH realizuje nie tylko działania pomocowe, ale także edukacyjne. Wierzymy, że, wiedza to jedna z najskuteczniejszych form zmieniania świata. Dlatego zapraszamy Cię do wspólnego działania. 
Zapoznaj się z naszą ofertą edukacyjną i zgłoś klasę, grupę lub szkołę do naszych bezpłatnych programów i akcji. 
Wszystkie programy są przygotowane na ewentualność pracy zdalnej. 

Wiem i Działam 
Wiem i Działam to cykl zajęć o mądrym pomaganiu, składający się z minimum 4 zajęć  oraz działania informacyjnego i/lub zbiórki pieniędzy na rzecz osób dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Uczestnictwo w programie proponujemy klasom, grupom, a nawet całym szkołom. Przygotowaliśmy materiały dla wszystkich poziomów edukacyjnych, a zgłoszenia przyjmujemy przez cały rok.   

 

Godziny Wychowawcze ze Światem
Godziny Wychowawcze ze Światem to całoroczny cykl zajęć, będących zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Podstawę edukacji globalnej stanowi kwestia sprawiedliwości i solidarności, zarówno w lokalnym jak i globalnym wymiarze. Chcemy nie tylko informować o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtować postawy, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości.
Ten program sprawdzi się nie tylko na lekcjach wychowawczych, ale także na zajęciach świetlicowych i opiekuńczo-wychowawczych. 

Szkoła Humanitarna 
Szkoła Humanitarna to  roczny program z obszaru edukacji globalnej, realizowany od 2002 roku. W zależności od edycji nasze zaproszenie kierujemy do szkół ponadpodstawowych, z różnych regionów Polski, które wspólnie z nami zgłębiają wybrany temat. Program ten składa się ze szkoleń dla nauczycieli/ek i uczniów/uczennic, warsztatów w szkołach, scenariuszy zajęć, konkursów, spotkań World Cafe, dyskusyjnych klubów online i wiele więcej. Po rocznej współpracy każda ze szkół, która zrealizuje działania zgodne z kryteriami programu, otrzymuje tytuł Szkoły Humanitarnej. 

Programy edukacyjne to nie wszystko! 

  • Światowy Dzień Wody z PAH – skorzystaj z naszych materiałów edukacyjnych i zorganizuj obchody 22 marca.  
  • Akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc – zamiast przyjmować kwiaty na koniec roku szkolnego (lub inną okazję) zorganizuj zbiórkę na pomoc humanitarną. 
  • Summer PAH Academy (Edukacyjne SPA) – coroczne wakacyjne 5-dniowe szkolenie dla edukatorów/ek globalnych  
  • Wypożyczalnia gier edukacyjnych – stworzyliśmy escape room “Otwórz się na Globalne Wyzwania”, wielkoformatowe gry “Wodne wyzwania” oraz “Reporterki i reporterzy na globalnym Południu”, które wypożyczamy szkołom i innym instytucjom. 

Jeżeli jesteś szkołą, biblioteką, instytucją lub organizacją chętną do współdziałania, napisz do nas. Dotychczas pracowaliśmy głównie ze szkołami (na każdym etapie edukacyjnym) i bibliotekami, ale jesteśmy otwarci na innych partnerów. 
Jesteś uczniem, uczennicą lub rodzicem? Opowiedz o naszych propozycjach w swojej szkole.  

Korzystaj z naszych materiałów i webinarów
Organizujemy bezpłatne webinary przybliżające metody i tematy, z którymi pracujemy. Udostępniamy także kursy mailingowe oraz publikacje merytoryczne, m.in. scenariusze lekcji, karty dyskusji, quizy Kahoot.  

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapisz się do newslettera edukacyjnego i dołącz do grupy Edukacja PAH na Facebooku lub napisz do nas edukacja@pah.org.pl 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.