AAA
AAA

2023 – JEMEN – ZDROWIE / SCHRONIENIE / ZARZĄDZANIE OBOZAMIpowrót


W ramach kontynuacji zakończonego w 2023 r. projektu wielosektorowej pomocy w Ma’rib PAH zapewnia pomoc w obszarach zdrowia, schronienia i zarządzania obozami (CCCM).

Wsparcie kierowane jest zarówno do społeczności goszczącej oraz do mieszkańców obozów dla osób wewnętrznie przemieszczonych w Ma’rib (Al Arsh, Ereq Al Jalal, Al Akrameh i Almurraf).  

W sektorze zdrowia wsparcie w postaci leków, środków laboratoryjnych i niezbędnych materiałów jednorazowego użytku zostanie dostarczone klinice Al-Musheer, a pracujący w niej zespół medyczny uzyska wsparcie finansowe.  

Bezpośrednio w obozach PAH będzie kontynuowała zarządzanie komunikacją pomiędzy organizacjami i w ramach społeczności w celu zapewnienia spójnej i skoordynowanej pomocy. To szczególnie ważne w kontekście zróżnicowanych potrzeb mieszkańców obozów oraz nagłych, nieprzewidzianych wydarzeń (np. powodzi). Ponadto przeprowadzone zostaną niezbędne prace remontowe w centrach społeczności lokalnej.

Oprócz tego, w zależności od potrzeb, 35 nowym rodzinom przybywającym do obozów zostaną przekazane niezbędne materiały i sprzęty codziennego użytku (materace, kuchenki solarne, lampy itp.).

Czas trwania projektu: 1.06.2023 r. – 29.02.2024 r. 
Lokalizacja: muhafaza Ma’rib, dystrykt Ma’rib i Ma’rib Al-Wadi 
Donator: środki własne PAH 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.