AAA
AAA

Indonezjapowrót

w wyniku tsunami i trzęsienia ziemi w Indonezji w potrzebie pomocy znalazło się ponad 1,5 MILIONA OSÓB.

Najbardziej poszkodowane w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami stały się rejony Palu i Sigi, gdzie według szacunków zniszczeniu uległa aż połowa budynków. W samym mieście Palu 1700 domów wraz z ich mieszkańcami zostało pochłoniętych przez zwały ziemi. Dziesiątki tysięcy ludzi straciło dach nad głową.

Zniszczeniu uległy także szpitale, a te z nich, które działają, były przepełnione i nie mogły przyjmować już więcej pacjentów. Uszkodzone systemy sanitarne i brak pomocy medycznej spowodowały, bardzo wysokie ryzyko wybuchu epidemii.

PAH nawiązała współpracę z organizacją ActionAid. W ramach konsorcjum z lokalnymi organizacjami tworzymy kompleksowy plan działania, dzięki, któremu osoby poszkodowane w wyniku trzęsienia ziemi otrzymują pomoc w zakresie odbudowy schronień i lokalnych biznesów zapewniających źródło dochodu. Ponadto działamy w zakresie ochrony i wsparcia kobiet.

Pomoc w Indonezji odbywa się dzięki pomocy naszych klubowiczów PAH SOS i darczyńców indywidulanych. Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.