Czyjś uśmiech to mój uśmiech. A Ty? Co lubisz w pomaganiu?

ŚWIĘTUJEMY FENOMEN POMAGANIA Z OKAZJI DNIA POMOCY HUMANITARNEJ (19 SIERPNIA 2023 r.)

Pomoc humanitarna nie byłaby możliwa bez Was – darczyńców, aktywistów, wolontariuszy, czyli wszystkich, którzy nie pozostają obojętni na cierpienie drugiego człowieka. W Dniu Pomocy Humanitarnej świętujmy więc wspólnie ten piękny akt, jakim jest pomaganie i poświęćmy chwilę, aby zastanowić się wspólnie, co sami najbardziej w nim lubimy!

Lubisz pomagać? Wspieraj działania PAH w Polsce i na świecie!

Jednorazowo 30
Zmień walutę
PLN
EUR
GBP
USD

Typ wpłaty

Wybierz płatność

Uzupełnij niezbędne dane osobowe

Przepraszamy, w przypadku płatności Stripe nie możesz podać własnej kwoty oraz płatności w PLN. Wybierz inną metodę płatności, lub wybierz kwoty zdefiniowane
Przekaż 0 pln
Przy wybranej opcji płatności powtarzalnych, musisz na stronie Paypal zaznaczyć opcję "Make this a monthly donation"

Co lubisz w pomaganiu?

Dzień Pomocy Humanitarnej jest dla nas wyjątkowym momentem w roku. Z jego okazji przez chwilę skupiamy uwagę na tym co udało się nam osiągnąć i na tym, co daje Nam niesienie pomocy innym. W zeszłym roku z dotarliśmy z pomocą do ponad dwóch milionów osób! Nie udałoby się to, gdyby nie wsparcie, jakie Polska Akcja Humanitarna otrzymała od Was darczyńców, wolontariuszy i firm. Z okazji Dnia Pomocy Humanitarnej poświęcamy chwilę na refleksję nad fenomenem pomagania – jakież to niezwykłe zjawisko! 

Pomagamy, nie oczekując nic w zamian. Często osobom nieznanym. Dlaczego? Czy mówienie o tym, co pomaganie innym daje nam samym, jest tabu? Przeprowadziliśmy własne badanie na reprezentatywnej grupie Polaków, aby się tego dowiedzieć. Przeczytasz o nim dalej. Zapytaliśmy o to Was, naszych darczyńców. Wasze odpowiedzi nas zachwyciły:

Lubię pomagać, bo czuję się lepszym człowiekiem.

Lubię pomagać, z powodu tego uśmiechu na cudzej twarzy, który potrafi tak głęboko dotknąć serca. 

Pomaganie daje mi to uczucie mocy, że potrafię jednocześnie rozjaśnić nie tylko dni innych i swoje własne!

Jak pomagam, to czuję, że możemy na siebie nawzajem liczyć jako ludzie.

Pomaganie innym nie tylko tworzy więź z ludźmi wokół nas, ale także wzbogaca nasze życie w niewyobrażalny sposób. Pomyślmy tylko o ostatnim razie, kiedy podaliśmy pomocną dłoń komuś w potrzebie. Jak to uczucie ciepła, radości, satysfakcji, dumy rozprzestrzeniło się w naszym wnętrzu? Akt wyciągnięcia dłoni do kogoś w potrzebie podbudowuje nas w najbardziej konstruktywny sposób.

W natłoku wiadomości ze świata i niepomyślnych wydarzeń bywa, że tracimy nadzieję. Jak ją odzyskać? Pomagając! Widząc, jak nasze małe gesty wpływają na życie innych, otwieramy się na nieograniczone źródło inspiracji i nadziei. Każdy uśmiech, każda chwila spędzona z osobą potrzebującą to kropla, która napełnia nasze serca ogromną wiarą w siłę wspólnoty. 

Rzadko o tym myślimy, ale literatura psychologiczna wskazuje, że pomaganie innym działa jak balsam na nasze nerwy, niwelując napięcie i sprawiając, że wszystkie nasze zmartwienia wydają się mniejsze, albo my silniejsi wobec nich. Przynosimy ulgę nie tylko innym, ale również samym sobie.

Dlatego właśnie pozostawmy nasze serca i głowy otwarte na pomaganie innym. Doświadczymy nie tylko wewnętrznej radości i spokoju, ale także odkryjemy, że te działania mają potężny wpływ na nasz dobrostan psychiczny. Dzielmy się naszym czasem, uśmiechem i sercem – i zobaczmy, w jaki sposób pomaganie innym może przynieść korzyści nie tylko im, ale również nam!

CZY POMAGANIE INNYM POMAGA NAM?

Dzięki wsparciu firmy IQS sprawdziliśmy na reprezentatywnej grupie tysiąca Polek i Polaków, czy pomaganie ma związek z naszym dobrostanem. Choć analiza jeszcze trwa – już wiemy, że tak! Im częściej pomagamy, tym lepszy nasz dobrostan! Wkrótce opublikujemy więcej informacji nt. badania i jego wyników!

SONDA ULICZNA

W dniach poprzedzających Dzień Pomocy Humanitarnej udaliśmy się na ulice Warszawy, aby zapytać ludzi, co lubią w pomaganiu. 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Polska Akcja Humanitarna / PAH (@polskaakcjahumanitarna)

DZIĘKUJEMY, ŻE POMAGACIE!

Z okazji Dnia Pomocy Humanitarnej nasi pracownicy i wolontariusze wyszli na ulice Warszawy i Krakowa, aby w symboliczny podziękować osobom, które pomagają.

fot. Alicja Rzepa

Zdjęcie 1 z 6

KAMPANIĘ WSPIERAJĄ:

O nas

Polska Akcja Humanitarna

Pomagamy ofiarom kryzysów humanitarnych spowodowanych konfliktami zbrojnymi i katastrofami naturalnymi.
Jesteśmy polską organizacją pozarządową działającą od 1992 roku. Od 2004 roku jesteśmy także organizacją pożytku publicznego. Działamy na trzech kontynentach i w dziesięciu krajach, w tym w Polsce. (stan na dzień 16.08.23 r.)

 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.