AAA
AAA

2022 – MADAGASKAR – WODAPowrót

Wielokrotne, następujące po sobie susze spowodowały, że ponad 2 miliony mieszkańców Madagaskaru potrzebują pomocy humanitarnej.

Projekt ma na celu przede wszystkim zapewnienie dostępu do wody i wsparcie żywnościowe najbardziej potrzebujących osób na południu kraju.

W ramach projektu wybudowanych zostanie 10 studni i 6 latryn. Przez cztery miesiące prowadzony będzie program wsparcia żywnościowego w szkołach, który zakłada zapewnienie 570 dzieciom codziennego obiadu. We współpracy z lokalnymi organizacjami i społecznościami PAH prowadzi również program nasadzania drzew i dystrybucji energooszczędnych pieców.

Dodatkowo w ramach projektu przeprowadzona zostanie ocena, czy tamy piaskowe są właściwym rozwiązaniem problemu niedoboru wody w regionie Antanimory, gdzie długotrwała susza jest najbardziej dotkliwa dla mieszkańców.

W efekcie pomoc uzyska łącznie: około 13 000 osób.

Czas trwania projektu: 1.05 – 30.09.2022
Lokalizacja: Ankililoaka (m.in. Andranodehoky, Soazo, Ankazafotsy), Antanimora (m.in. Bemamba, Ankiliabo, Ambaliandro)
Partnerzy:  Fundacja My Baobab, misja Salezjanów Don Bosco w Ankililoaka, misja Księży Misjonarzy św. Wincentego A Paolo w Antanimorze, Africa Sand Dam Foundation, MISEVI Polska

 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.