pl
AAA
pl
AAA

Szkoła HumanitarnaMATERIAŁY

ZGŁOŚ SIĘ DO PROGRAMU

Szkoła Humanitarna to roczny, ogólnopolski program dla nauczycielek i nauczycieli II i III klas szkół ponadpodstawowych o krytycznym myśleniu i globalnych wyzwaniach. Składa się ze szkoleń wyjazdowych, dyskusji na lekcjach, działań w szkołach. Wykorzystuje angażujące metody takie jak World Café czy wielkoformatowe gry planszowe.

Celem programu jest wzmocnienie nauczycieli i nauczycielek, a przez to uczniów i uczennic w praktykowaniu krytycznego myślenia, które sprzyja utrzymaniu postaw otwartości, współpracy i aktywizmu zarówno w środowisku lokalnym jak i globalnym.

Program jest zaprojektowany głównie z myślą o nauczycielach i nauczycielkach, którzy chcą uatrakcyjnić godziny wychowawcze oraz działać z uczniami i uczennicami. Kształtuje on postawy solidarności, otwartości i szacunku dla ludzi z różnych miejsc na świecie oraz o różnych poglądach. Podejmuje aktualne społeczne tematy analizując je w ramach edukacji globalnej.

W roku szkolnym 2021/22 realizujemy go pod hasłem „Krytycznie i globalnie”. Będziemy szczególnie pracować nad rozwojem umiejętności krytycznego spojrzenia na rzeczywistość, także tą, kreowaną przez media. Głębiej zastanowimy się także nad globalnymi współzależnościami i naszą odpowiedzialnością za to jak wygląda świat. Poruszymy m.in. tematy kryzysu klimatycznego, nierówności, rasizmu, odpowiedzialnej konsumpcji i aktywnych działań na rzecz globalnych wyzwań (wybranych Celów Zrównoważonego Rozwoju).

Co oferujemy szkołom?

Po rocznej współpracy każda ze szkół, która zrealizuje działania zgodne z kryteriami programu, otrzyma tytuł Szkoły Humanitarnej, który przez 19 lat trwania programu otrzymało zaledwie 262 placówek w Polsce.

Stałą grupę projektową w każdej szkole tworzy 1 klasa oraz 2 nauczycieli/ki (w tym 1 to wychowawca/czyni). Część działań w projekcie jest realizowane dla szerszej grupy uczniów i uczennic.

Co oferujemy nauczycielom i nauczycielkom?

  • Angażujące  metody pracy (m.in. wielkoformatowe gry, karty dyskusji, World Café Online, Spotkania bez stereotypów),
  • Ciekawe materiały merytoryczne do pracy z młodzieżą na godzinach wychowawczych i zajęciach przedmiotowych,  odwołujące się do dyskutowanych obecnie publicznie kwestii (np. kryzys klimatyczny, rasizm).
  • Dwa 3–dniowe szkolenia wyjazdowe (jedno w Toruniu, drugie w Puszczykowie) oraz spotkania online,
  • Stałą współpracę i wsparcie koordynatorki w realizacji projektu.

Na bieżąco monitorujemy sytuację epidemiologiczną – jeśli będzie taka konieczność, spotkania „na żywo” zostaną zamienione na współpracę online. W momencie rekrutacji zakładamy jednak, że szkolenia w obu semestrach odbędą się w wersji tradycyjnej.

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Przed wypełnieniem formularza, przeczytaj przewodnik umieszczony poniżej. Znajdziesz w nich szczegóły programu – daty szkoleń, zaplanowane działania, harmonogram oraz instrukcję, jak wypełnić zgłoszenie).

ZGŁOŚ SIĘ ZA POMOCĄ FORMULARZA ONLINE: www.bit.ly/SZH2021_wypelnij_formularz    

Na zgłoszenia czekamy do 5.09.2021 r. do północy. W dniach 6-8.09.2021 skontaktujemy się telefonicznie z wybranymi osobami, które prześlą zgłoszenia.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt – tel. 512 305 886 lub drogą mailową edukacja@pah.org.pl.

Materiały

Pobierz

NASZE PROGRAMY

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze z ich sprzedaży są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH!

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: www.bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.