pl
AAA
pl
AAA

Czym jest GLEN?powrót

GLEN to roczna przygoda edukacyjna dla osób, które z zaciekawieniem przyglądają się zglobalizowanej rzeczywistości. Program składa się z międzynarodowych szkoleń z edukacji globalnej, 3-miesięcznych staży w krajach globalnego Południa, seminarium RENew oraz aktywności edukacyjnej po powrocie do kraju.

GLEN to coś więcej niż staż za granicą. To ponadroczny cykl edukacyjny, w trakcie którego zastanawiasz się nad własnymi przywilejami i rolą w świecie, dyskutujesz czym jest edukacja globalna i jak możesz przyczynić się do jej popularyzacji. Ważnymi tematami programu są: strukturalny rasizm, krytyczne myślenie, aktywizm – wszystko z dużym naciskiem na działania antydyskryminacyjne.

Na staż (który odbywa się najczęściej między lipcem a październikiem) nie jedziesz sam(a). Towarzyszy ci jeden lub dwóch uczestników(czek) z innych krajów europejskich zrzeszonych w sieci GLEN. Wspólnie realizujecie swój projekt i poznajecie kraj, który was gości. Po powrocie do Polski masz okazję wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę. Możesz zorganizować wystawy zdjęć, pokazy filmów z dyskusjami, gry miejskie … – wszystko zależy od twojej kreatywności.

 

Program GLEN organizowany jest przez sieć pod tą samą nazwą (Global Learning and Education Network). Jest ona nie nastawioną na zysk i niezależną politycznie siecią 8 organizacji z 15-letnią historią współpracy. Kierunek działań sieci wyznacza jej wizja: świat, w którym ludzie podejmują rozważania nad realiami zglobalizowanej rzeczywistości i ich własnej roli w niej, oraz łączą swoje dłonie, umysły i serca, by zbudować sprawiedliwe i zrównoważone społeczeństwa.

ORGANIZACJE CZŁONKOWSKIE GLEN

Polska Akcja Humanitarna
ASA Programm, Engagement Global gGmbH, www.asa-programm.de
INEX – Association for Voluntary Activities (INEX-SDA) (Czechy) www.inexsda.cz
GLEN Latvia (Łotwa), www.glen.lv
Hungarian Volunteer Sending Foundation (Węgry), www.hvsf.hu
Zavod Voluntariat (Słowenia), www.zavod-voluntariat.si
Pagalbe National NGDO Platform (Litwa), www.pagalba.org
Le Centre Régional de Recherche et d’Education pour un Développement Intégré – CREDI-ONG (Benin) – www.credi-ong.org

 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.