Światowy Dzień WodyMateriały

Zorganizuj Światowy Dzień Wody z PAH!

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrujemy go także my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.

Dołącz do nas i zaangażuj osoby wokół Ciebie do działania. Do udziału w akcji zapraszamy osoby pracujące z różnymi grupami wiekowymi (od starszych grup przedszkolnych do osób dorosłych). Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, ale także przedstawicielki i przedstawicieli bibliotek, domów kultury i organizacji pozarządowych.

Celem jest zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

  • dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
  • na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
  • jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
  • oszczędzanie wody to za mało.

Każdej osobie zarejestrowanej udostępnimy bezpłatne materiały online dla różnych grup wiekowych, w tym scenariusze zajęć, quizy, karty dyskusji do filmów, broszury merytoryczne, materiały promujące akcję, animację i poradnik akcyjny. Dostępne są także quizy i scenariusz zajęć w języku angielskim dla grup 12+ lat. Materiały są dostosowane do ewentualnego przeprowadzenia zajęć w formie zdalnej.

ZAPISZ SIĘ DO AKCJI

(Uwaga! Każda osoba, która chce dołączyć do akcji wypełnia formularz indywidualnie. Przykładowo, jeśli w danej szkole czy placówce oświatowej do akcji chce przystąpić więcej nauczycieli i nauczycielek, prosimy o to aby każdy/a z nich wypełnił/a formularz osobno. Usprawni nam to wysyłkę materiałów oraz wystawianie zaświadczeń).

Dołącz do grupy Światowy Dzień Wody z PAH na Facebooku, w której wymieniamy się inspiracjami wokół tematu dostępu do wody na świecie: www.facebook.com/groups/dzienwodypah

Pamiętaj, że Twoim zadaniem jest zaangażowanie innych do działania! Możesz to zrobić poprzez:

  • edukacja – przeprowadzenie zajęć na podstawie naszych scenariuszy w jednej lub kilku grupach,
  • akcja – organizację akcji skierowanej do większej społeczności (np. kilku grup, całej rady pedagogicznej, rodziców etc.).

W tym roku możesz skorzystać z dwóch ścieżek tematycznych. Jedna związana z wirtualną wodą, druga z niesieniem pomocy w zakresie dostępu do wody.

Jedną z form działania, do której zachęcamy są kiermasze i akcje zbiórkowe na rzecz osób, które mają utrudniony dostęp do wody w krajach, gdzie działa PAH. Zbiórki można m.in. przeprowadzić online na platformie www.pomagamy.pl. Szkolne kiermasze można zorganizować w oparciu własnoręcznie zrobione rzeczy lub jedzenie, ale polecamy szczególnie naklejki wodne ze sklepiku PAH: zamów tutaj).

Więcej o tym, jak przeprowadzić zarówno akcje świadomościowe, jak i zbiórki finansowe znajdziesz w poradniku akcyjnym, który otrzymasz (wraz z pozostałymi materiałami). Zorganizowanie zbiórki nie jest obowiązkowe.

Masz pytania? Pisz do nas: edukacja@pah.org.pl lub dzwoń na numer: 512 305 886 (w dni robocze w godzinach 8-16).

NASZE PROGRAMY

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze z ich sprzedaży są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH!

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: www.bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.