pl
AAA
pl
AAA

Wiem i DziałamMATERIAŁY

DOŁĄCZ DO PROGRAMU

WIEM I DZIAŁAM 

Nowy, bezpłatny program edukacyjny PAH, skierowany do szkół podstawowych, ponadpodstawowych i placówek wychowawczo-oświatowych. 

“Wiem i działam” to cykl zajęć, składający się z minimum trzech lekcji o mądrym pomaganiu, oraz przygotowania działania informacyjnego i/lub zbiórki pieniędzy na rzecz osób dotkniętych kryzysami humanitarnymi. 

Uczestnictwo w programie proponujemy klasom, grupom, a nawet całym szkołom. Posiadamy materiały dla wszystkich poziomów edukacyjnych, a zgłoszenia przyjmujemy przez cały rok.  

MODUŁY PROGRAMU:

  1. Co to jest pomoc humanitarna?
  2. Jak reagować na to, co się dzieje na świecie?
  3. Czy każda pomoc jest dobra?
  • Działanie (Co możemy zrobić?)

Zrealizowanie kolejnych zajęć pozwala na dostęp do następnych materiałów.

 

Materiały podzielony są na trzy grupy wiekowe: 

  • kl. 1-4 szkoły podstawowej, 
  • kl. 4-6 szkoły podstawowej, 
  • kl. 7-8 szkoły podstawowej wraz z klasami szkoły ponadpodstawowej. 

Działanie

Wraz z uczniami i uczennicami zorganizuj zbiórkę pieniędzy i/lub akcję informacyjną w swojej szkole. Finałem programu może być, także akcja Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc, czyli zamiast przyjmować kwiaty na koniec roku szkolnego, zorganizuj zbiórkę na pomoc humanitarną. Daj młodym osobom przykład zaangażowania.

DANE DO PRZELEWU:

Tytuł przelewu WIEM I DZIAŁAM + pełną nazwę szkoły 

Numer konto PAH – 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 

Przewodnik po programie, FAQ oraz link do rejestracji i raportu z działań znajdziesz w linkach poniżej. Materiały merytoryczne wysyłamy zarówno mailowo, jak i pocztą tradycyjną po wypełnieniu zgłoszenia. Pytania prosimy kierować na adres: edukacja@pah.org.pl

NASZE PROGRAMY

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski, elastyczne ołówki i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH!  Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557. Zamów gadżety poprzez formularz: http://bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety 
Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc

Pamiętaj o wypełnieniu krótkiego raportu po zakończeniu działań w swojej szkole. Dzięki niemu będziemy mogli przygotować podziękowania dla Ciebie i Twojej szkoły oraz przyznać odznaki niezbędne do zdobycia tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Relacje z wydarzeń w szkołach to dla nas również niesamowity zastrzyk motywacji do dalszej pracy i źródło cennych informacji, które pozwalają nam na bieżąco dostosowywać nasze propozycje do wymagań szkolnej rzeczywistości i Twoich potrzeb. Formularz raportu znajdziesz tutaj. Zachęcamy Cię również do wysłania nam zdjęć i filmów z realizowanych inicjatyw na adres kampanie@pah.org.pl. Najciekawsze relacje opublikujemy na profilu Szkoła Humanitarna.
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.