pl
AAA
pl
AAA

Wiem i DziałamMATERIAŁY

DOŁĄCZ DO PROGRAMU

Wiem i Działam to cykl o mądrym pomaganiu na min. 4 zajęcia lekcyjne, wychowawcze, pozalekcyjne lub dla klubów wolontariatu. W jego trakcie dowiecie się jak reagować na kryzysy humanitarne, na świecie spowodowane przez konflikty zbrojne lub katastrofy naturalne oraz zapoznacie się z praktycznymi pomysłami na działania.   

Uczestnictwo w programie proponujemy klasom, grupom, a nawet całym szkołom. Oferujemy materiały dla wszystkich poziomów edukacyjnych.   

W ramach zajęć,wspólnie wypracujemy odpowiedzi na 4 pytania:

LEKCJA 1 – Co to jest pomoc humanitarna?

LEKCJA 2 – Co się dzieje na świecie, że pomoc jest potrzebna?

LEKCJA 3 – Czy każda pomoc jest dobra?

LEKCJA 4 – DZIAŁANIE – Co możemy zrobić?

Materiały podzielone są na 4 grupy wiekowe: 

  • klasy 1-3 szkoły podstawowej, 
  • klasy 4-6 szkoły podstawowej, 
  • klasy 7-8 szkoły podstawowej 
  • grupy ze szkoły ponadpodstawowej. 

DZIAŁANIE

W ramach programu zobowiązujesz się do organizacji akcji (ze wsparciem naszego przewodnika). Mogą mieć one formę świadomościową (wystawa tematyczna w szkole, pokaz filmu z dyskusją) lub zbiórkową (zebranie pieniędzy na działania pomocowe PAH). 

Program można też powiązać z naszą akcją Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc, czyli zamiast przyjmować kwiaty na koniec roku szkolnego, zorganizuj zbiórkę na pomoc humanitarną. 

Szczegóły programu opisane są w przewodniku zamieszczonym poniżej. Znajdują się tam m.in. zakres tematyczny, harmonogram, oczekiwania wobec osób uczestniczących i lista materiałów gwarantowanych. 

Program może być także realizowany w edukacji zdalnej. 

Zgłoś się w dowolnym momencie roku szkolnego poprzez formularz: www.bit.ly/WiD_zapisz_sie  

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: edukacja@pah.org.pl.

Materiały

Pobierz

Wczytaj
więcej

NASZE PROGRAMY

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski, elastyczne ołówki i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH! 

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: http://bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety 

Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc

Pamiętaj o wypełnieniu krótkiego raportu po zakończeniu działań w swojej szkole. Dzięki niemu będziemy mogli przygotować podziękowania dla Ciebie i Twojej szkoły oraz przyznać odznaki niezbędne do zdobycia tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Relacje z wydarzeń w szkołach to dla nas również niesamowity zastrzyk motywacji do dalszej pracy i źródło cennych informacji, które pozwalają nam na bieżąco dostosowywać nasze propozycje do wymagań szkolnej rzeczywistości i Twoich potrzeb.

Formularz raportu znajdziesz tutaj. Zachęcamy Cię również do wysłania nam zdjęć i filmów z realizowanych inicjatyw na adres kampanie@pah.org.pl. Najciekawsze relacje opublikujemy na profilu Szkoła Humanitarna.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.