pl
AAA
pl
AAA

Szkoła Humanitarna –program edukacyjny dla szkół ponadpodstawowychpowrót

Nauczyciele/ki podczas szkolenia wprowadzającego z edukacji globalnej, Białobrzegi, październik 2018, zdjęcie Łukasz Sokół

Czym jest Szkoła Humanitarna?

Szkoła Humanitarna to  roczny program z obszaru edukacji globalnej, realizowany przez Polską Akcję Humanitarną od 2002 roku. W zależności od edycji nasze zaproszenie kierujemy do szkół ponadpodstawowych, z różnych regionów Polski i proponujemy zagłębienie jednego tematu, co roku innego, a do tej pory były to m.in.: prawo do wody, prawo do żywności, Sprawiedliwy Handel, Storytelling i nowe media w edukacji globalnej, Aktywne szkoły na rzecz globalnej odpowiedzialności, Krytyczne myślenie, a globalne wyzwania i wiele wiele innych.

Zapraszając szkoły do udziału w programie Szkoły Humanitarnej, chcemy wspierać nauczycieli i nauczycielki w wychowawczym procesie nauczania. Idea Szkoły Humanitarnej, została stworzona z myślą o wychowawcach i wychowawczyniach klas ponadpodstawowych, z szczególnym uwzględnieniem klas I i II. Przygotowana przez nas oferta edukacyjna (scenariusze warsztatów, karty dyskusji, e-learning, scenariusze działań szkolnych), będą świetnymi narzędziami edukacyjnymi, dzięki którym wzbogacicie i urozmaicicie lekcje godzin wychowawczych, podnosząc umiejętności prowadzenia i uczestniczenia w dyskutowaniu na ważne społecznie tematy.
[od tego momentu widać po kliknięciu „Więcej”]

Co oferujemy szkołom?
Po rocznej współpracy każda ze szkół, która zrealizuje działania zgodne z kryteriami programu, otrzyma tytuł Szkoły Humanitarnej. Prowadzimy ten program od 2002, a takie miano otrzymało zaledwie 234 placówki w całej Polsce.

 

Co oferujemy nauczycielom i nauczycielkom?

 • Innowacyjne metody pracy
 • Kurs e-learningowy
 • Wsparcie w organizacji spotkania World Cafe w każdej szkole
 • Dwa 3 dniowe szkolenia
 • Warsztat (w zależności od edycji proponujemy coś innego: Storytelling, Dociekania filozoficzne, Design Thinking)
 • Webinaria
 • Dostęp do różnorodnych materiałów edukacyjnych (scenariusze zajęć, karty dyskusji, gry terenowe)
 • Stałą współpracę i wsparcie koordynatorki w realizacji projektu

Co oferujemy uczniom i uczennicom?

 • 3h warsztat dla 15 osobowej grupy z trenerką/em z naszej Sieci trenerskiej
 • Refleksyjny Klub On-line, a w nim poruszające i ciekawe materiały audio i video dla uczestników i uczestniczek, możliwość korespondowania z naszymi trenerami i trenerkami i wspólnego rozważania trudnych tematów, rozwiewania wątpliwości, pogłębiania wiedzy
 • Webinaria (internetowe spotkania na żywo dotyczące wybranego tematu, na które zapraszamy nieprzeciętnych gości i gościnie)
 • 3 dniowe szkolenie wyjazdowe dla 2 uczniów/uczennic

W tym roku szkolnym w projekcie uczestniczy 15 szkół z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Aby dowiedzieć się szczegółów przeczytaj przewodnik po projekcie (działania zaplanowane w ramach projektu, harmonogram, jak wypełnić zgłoszenie)  http://bit.ly/przewodnik_dla_szkol
Uwaga: Jest to przewodnik na rok szkolny 2018/2019, ale dzięki niemu będziesz miał/a pełniejszy obraz o tym, co się dzieje w ramach projektu.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, podsumowującego edycję Szkoły Humanitarnej 2015/16.http://bit.ly/filmik_SH2016

Kiedy odbędzie się najbliższa rekrutacja?
Pod koniec sierpnia 2019 roku, ale już teraz serdecznie zapraszamy!

Dodatkowe informacje można uzyskać drogą telefoniczną pod numerem 56 65 21 368 lub drogą mailową (kalina.kabat@pah.org.pl) od koordynatorki tego projektu – Kaliny Kabat

 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.