pl
AAA
pl
AAA

REKRUTACJA DO SZKOŁY HUMANITARNEJ 2019/2020powrót

Myśl krytycznie i działaj! Rusza kolejna edycja Szkoły Humanitarnej. 

Szkoła Humanitarna to roczny program dla szkół ponadpodstawowych o krytycznym myśleniu i globalnych wyzwaniach. Program składa się ze szkoleń wyjazdowych oraz lekcji, warsztatów i akcji w szkołach. Wykorzystuje angażujące metody takie jak World Café czy gry wielkoformatowe.   

W roku szkolnym 2019/2020 pracować będziemy z 15 szkołami z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.  

Program Szkoła Humanitarna jest zaprojektowany głównie z myślą o nauczycielach i nauczycielkach, które chcą uatrakcyjnić godziny wychowawcze oraz działać z uczniami i uczennicami. Kształtuje on postawy solidarności, otwartości i szacunku dla ludzi z różnych miejsc na świecie oraz o różnych poglądach. Podejmuje aktualne społeczne tematy analizując je w ramach edukacji globalnej.  

W roku szkolnym 2019/20 realizujemy go pod hasłem „Myśl krytycznie i działaj!”. Będziemy szczególnie pracować nad rozwojem umiejętności krytycznego spojrzenia na rzeczywistość, także tą, kreowaną przez media. Głębiej zastanowimy się także nad globalnymi współzależnościami i naszą odpowiedzialnością za to jak wygląda świat.  

Co oferujemy szkołom? 

Po rocznej współpracy każda ze szkół, która zrealizuje działania zgodne z kryteriami programu, otrzyma tytuł Szkoły Humanitarnej, który przez 17 lat trwania programu otrzymały zaledwie 245 placówki w Polsce. 

Co oferujemy nauczycielom i nauczycielkom? 

  • Innowacyjne metody pracy (m.in. wielkoformatowe gry, karty dyskusji, World Café)  
  • Dwa 3dniowe szkolenia wyjazdowe (jedno w Toruniu, drugie w Puszczykowie) oraz szkolenia online (e-learning i webinary) 
  • Angażujące materiały do pracy z młodzieżą na godzinach wychowawczych i zajęciach przedmiotowych.  
  • Stałą współpracę i wsparcie koordynatorki w realizacji projektu 

Co oferujemy uczniom i uczennicom? 

  • warsztatw szkole dla 15 osobowej grupy z trenerką/trenerem PAH,  
  • Refleksyjny Klub Online, a w nim poruszające i ciekawe materiały audio i video dla uczestników i uczestniczek, możliwość korespondowania z naszymi trenerami i trenerkami i wspólnego rozważania trudnych tematów, rozwiewania wątpliwości, pogłębiania wiedzy, 
  • Webinaria – internetowe spotkania na żywo dotyczące wybranego tematu, na które zapraszamy nieprzeciętnych gości i gościnie 
  • 3dniowe szkolenie w Toruniudla 2 najbardziej zaangażowanych uczniów/uczennic z każdej szkoły, 
  • Wsparcie w organizacji działań w szkole m.in.: nocy filmowej, gry wielkoformatowej „Reporterzy i reporterki na globalnym Południu” . 

Obejrzyj krótki film podsumowujący jedną z edycji Szkoły Humanitarnej, w którym uczestnicy programu dzielą się refleksjami po jego realizacji: http://bit.ly/filmik_SH2016  

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 

Aby poznać szczegóły projektu, przeczytaj przewodnik (działania zaplanowane w ramach projektu, harmonogram, instrukcja, jak wypełnić zgłoszenie)  

ZGŁOŚ SIĘ ZA POMOCĄ FORMULARZA ONLINE http://bit.ly/zgłoszenieSH2019  

Rekrutacja potrwa do 27.08.2019 r.  

Dodatkowe informacje można uzyskać drogą telefoniczną pod numerem 669 04 17 17 lub drogą mailową (kalina.kabat@pah.org.pl) od Kaliny Kabat – koordynatorki projektu. 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.