W sobotę, 7 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość zakończenia pierwszej edycji Studiów Podyplomowych Pomocy Humanitarnej, których jednym z organizatorów była Polska Akcja Humanitarna.


Janina Ochojska wręcza dyplom ukończenia studiów

Wraz z Uniwersytetem Warszawskim wyszkoliliśmy przyszłych specjalistów w dziedzinie udzielania pomocy humanitarnej, którzy zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać pracując w organizacjach pozarządowych a także instytucjach rządowych. Dzięki urozmaiconemu programowi oraz modułowemu przeprowadzaniu zajęć, absolwenci studiów zaznajomili się z nie tylko z teorią funkcjonowania obszaru działań humanitarnych ale również przyswoili praktyczne umiejętności związane z udzielaniem pomocy. 

 

Obecni na zakończeniu dziekani wydziałów współorganizujących studia podkreślali znaczenie  uruchomienia tego unikatowego kierunku studiów oraz wyrazili nadzieję, że jego absolwenci zasilą szeregi specjalistów od niesienia pomocy humanitarnej, których wciąż jeszcze tak bardzo brakuje. Obecna na uroczystości prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, Janina Ochojska, nie kryła zadowolenia z faktu, iż coraz więcej młodych ludzi kieruje swoje zainteresowania na ścieżkę pomocy humanitarnej. 

Absolwenci Studiów Podyplomowych 2014 r.

Dołącz do nas!
Wielki sukces naszych studiów oraz stale rosnące zainteresowanie studiowaniem pomocy humanitarnej sprawiło, że ponownie we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji, Instytutem Studiów Regionalnych i Globalnych oraz Instytutem Stosunków Międzynarodowych, zostanie uruchomiona druga edycja.
Jeżeli chciałbyś/chciałabyś dołączyć do grona naszych studentów wejdź na stronę Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, http://www2.wpia.uw.edu.pl/496,Informacje_ogolne.html.   
Rekrutacja już trwa!