Trwający prawie od pięciu lat konflikt zbrojny w Syrii doprowadził do destabilizacji politycznej i gospodarczej kraju i spowodował największą współcześnie katastrofę humanitarną na świecie. Obecnie 13,5 mln osób potrzebuje pomocy humanitarnej. Intensywne walki sprawiły,  że ponad 10,5 milionów Syryjczyków zostało zmuszonych do ucieczki ze swoich domów. Według raportu ONZ ponad połowa z nich to dzieci.


Fot. Maciej Moskwa/TESTIGO

Warunki, w jakich żyją obecnie Syryjczycy są dramatyczne. Tam, gdzie wciąż toczą się walki brakuje wszystkiego – żywności, wody, lekarstw, elektryczności, schronienia. Ludzie boją się o swoje  życie i  życie swoich dzieci, dlaczego decydują się na ucieczkę z domów i poszukiwanie bezpiecznego schronienia.

Odpowiadając na te wyzwania, niesiemy pomoc Syryjczykom od 2012 roku. Jako jedna z niewielu organizacji na świecie docieramy bezpośrednio do potrzebujących w ogarniętym wojną kraju. Pomagamy Syryjczykom w północnej części kraju (prowincja Idlib) zapewniając im dostęp do żywności, wody i opieki medycznej. Dzięki zapewnieniu dostępu do podstawowych potrzeb takich jak żywność czy woda, pomagamy przeżyć rodzinom znajdującym się na terenie Syrii.
W ostatnich miesiącach 2015 roku, w wyniku natężenia działań wojennych na terenie Syrii, kolejne tysiące rodzin musiało opuścić dotychczasowe miejsca zamieszkania i szukać bezpiecznego schronienia w innych rejonach kraju. Liczba uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Idlib, gdzie Polska Akcja Humanitarna prowadzi działania pomocowe, wzrosła do prawie 700 tys. Czytaj więcej o naszych działaniach.

Ci ludzie potrzebują naszego wsparcia każdego dnia. Aby móc podejmować długofalowe działania niezbędna jest regularna pomoc finansowa.

Wojna w Syrii to przede wszystkim dramat cywili, o którym nie możemy zapomnieć i których nie możemy zostawić samych. Dlatego apelujemy o solidarne wsparcie, którego tak bardzo potrzebują teraz Syryjczycy.

Bieżące informacje znajdziesz na naszym Facebooku i Twitterze.
Pomóż:
•    Poprzez wpłaty na konto: 
BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960
Numer IBAN : PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960
SWIFT kod:  BPHKPLPK

•    Wpłacając on-line przez stronę: www.pah.org.pl/wspieraj-nas
•    Dołączając do Klubu PAH SOS: www.pah.org.pl/klub