AAA
AAA

Pomoc w Keniiwpłać

POMOC PAH W KENII

Rozwój gospodarczy i społeczny południowo-wschodniej części Kenii opiera się w dużym stopniu na rolnictwie. Jest ono jednym z głównych źródeł utrzymania mieszkańców. To także obszar o klimacie suchym, który charakteryzuje się sezonowością opadów oraz dużą podatnością na zmiany klimatu, które negatywnie wpływają na stabilność całego sektora rolniczego. Rolnicy przy uprawach wykorzystują wodę opadową. Z powodu trudności, jakie niesie za sobą opracowanie skutecznego systemu nawadniającego, wykorzystującego taki rodzaj wody oraz stworzeniem odpowiednich warunków do jej przechowywania, straty zasobu sięgają nawet 70-80 procent.

Powyższe czynniki sprawiają, że ubóstwo, brak regularnego dostępu do czystej wody i zachwiane bezpieczeństwo żywieniowe stanowią codzienny problem.

CO ROBI POLSKA AKCJA HUMANITARNA?

Doświadczenie z zakresu pomocy humanitarnej w Somalii i Sudanie Południowym pozwoliło nam na rozszerzenie naszych działań o pomoc rozwojową w Kenii. W kwietniu 2018 zaczęliśmy działać w południowo-wschodniej części kraju w prowincjach Machakos, Makueni i Kitui. Tam program przyniósł bardzo dobre rezultaty dlatego zdecydowaliśmy o rozszerzeniu naszych działań o nowe prowincje i kooperatywy.

W celu zapewnienia kompleksowości działań, projekt odpowiada zarówno na kwestie dostępu do wody, promocji higieny, przeciwdziałaniu negatywnym skutkom zmian klimatu, jak i zwiększeniu przedsiębiorczości oraz produkcji rolnej.

Współpracując z lokalnymi specjalistami, wprowadzamy nowe metody zbierania i oszczędzania wody poprzez budowę zapór piaskowych, płytkich studni i zbiorników wodnych w szkołach. Takie rozwiązania pozwalają na lepsze wykorzystanie i przechowywanie zapasów wody.
Organizujemy szkolenia z zakresu zarządzania, prowadzenia i administracji projektów oraz uprawy roli dla lokalnych kooperatyw rolnych. Zrzeszają one najbardziej przedsiębiorczych rolników. Kooperatywy odpowiadają m.in. za prowadzenie lokalnych inwestycji związanych z gospodarką wodną oraz produkcją rolną. Ich członkowie stanowią wzór dla innych mieszkańców wsi, co przyczynia się do podniesienia jakości życia wszystkich mieszkańców wsi.

Dla lokalnych urzędników prowadzimy kursy z zakresu zmniejszania ryzyka katastrof (DRR). Uzyskana wiedza pozwala im na odpowiednio wczesne opracowanie działań, w tym wdrażanie rozwiązań z zakresu ochrony środowiska oraz zwiększanie odporności lokalnej społeczności na przyszłe kryzysy.

2024 – KENIA – WODA

Czas trwania projektu: 1.01-31.12.2024 r.
Lokalizacja: hrabstwo Makueni, Kenia 
Donator: środki własne PAH
Partner implementujący: OmiFlo Africa

Projekt ma na celu rozwiązanie problemu niedoboru wody, poprawę warunków sanitarnych i zwiększenie możliwości edukacyjnych w dwóch szkołach ponadpodstawowych w hrabstwie Makueni. Pomoc uzyska łącznie 1640 uczniów i uczennic oraz personel szkoły. Czytaj dalej…

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.