AAA
AAA

Dla szkółMateriały

Edukujmy razem

Chcesz dowiedzieć się jak uczyć innych o pomocy humanitarnej i ludziach, którzy potrzebują wsparcia w wyniku kryzysów humanitarnych? Chcesz lepiej zrozumieć globalne współzależności na świecie? Chcesz nauczyć się jak zmienić swoją empatię w działanie?

Skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej! Proponujemy Ci konkretne formy zaangażowania, dostosowane do tego, czy jesteś nauczycielem, uczniem, czy indywidualną osobą, która chce wiedzieć więcej i działać skutecznie. Współpracujemy głównie ze szkołami (na każdym etapie edukacyjnym), ale zapraszamy do działania każdego. Jesteś uczniem? Opowiedz o naszych propozycjach swoim nauczycielom!

Oferujemy Ci gotowe pomysły i scenariusze: debaty, gry terenowe, akcje informacyjne i zbiórki. Z nami poszerzysz swoją wiedzę na temat: pomocy humanitarnej, dostępu do wody i godnych warunków sanitarnych, edukacji i żywności, pokoju na świecie oraz globalnych współzależności.

Nieś Pomoc z PAH

Najprostszą i najbardziej elastyczną formą wsparcia jest dołączenie szkoły lub grupy nieformalnej do kampanii Niosę Pomoc. Poprzez bezpłatne materiały i bieżący kontakt możesz zaangażować się do działania i pomagania w 5 akcjach: Akcja Edukacja, Zróbmy Pokój, Świat bez Głodu, Studnia dla Południa, Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc (więcej informacji poniżej!)

Korzystaj z naszej biblioteki materiałów

Bezpłatnie udostępniamy narzędziowni, publikacje merytoryczne oraz dziesiątki scenariuszy lekcji, gier, akcji szkolnych. Możesz również skorzystać z naszych kursów elearningowych oraz materiałów filmowych dostępnych na kanale YouTube.

Weź udział w programach edukacyjnych

Jeśli chcesz dogłębnie poznać tematy, którymi się zajmujemy, proponujemy programy edukacyjne. Od kilkunastu lat realizujemy roczny program dla szkół ponadpodstawowych – Szkoła Humanitarna. Dla młodszych działamy w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku, gdzie wprowadzamy 6-letni program edukacji globalnej. Obecnie, działamy także w ramach międzynarodowego projektu Szkoły dla przyszłych Pokoleń.

Zaangażuj się indywidualnie

Możesz dołączyć do naszych grup wolontariuszy w Toruniu, Warszawie i Krakowie, które wspierają nas w prowadzeniu warsztatów w szkołach. Co roku zapraszamy do zgłaszania się do programu GLEN, który oferuje międzynarodowe szkolenia w krajach globalnego Południa i możliwość zaangażowania się w pracę edukacyjną po powrocie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapisz się na nasz newsletter edukacyjny!

 

KAMPANIA NIOSĘ POMOC

Zgłoś się na narzędziownię nauczycielsko-trenerską

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki ze szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w narzędziowni, która odbędzie się  7-8.10.2017 w Toruniu. Wspólnie z trenerami i trenerkami PAH będziemy testować nowe materiały edukacyjne PAH.

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki ze szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w narzędziowni, która odbędzie się  7-8.10.2017 w Toruniu. Wspólnie z trenerami i trenerkami PAH będziemy testować nowe materiały edukacyjne PAH. Chcemy, aby nasze materiały edukacyjne nie tylko spełniały kryteria dobrej jakościowo edukacji globalnej, ale jak najlepiej odpowiadały na potrzeby szkolne, dlatego bardzo zależy am na obecności nauczycieli i nauczycielek. Podczas narzędziowni będziemy testować karty refleksji, karty dyskusji do filmów oraz 3 scenariusze zajęć dla szkół ponadgimnazjalnych. Dotyczą one krytycznej analizy mediów w kontekście bieżących wydarzeń na świecie, mechanizmów radykalizacji poglądów oraz sposobu mówienia o pomocy humanitarnej poprzez muzykę.
KAMPANIA NIOSĘ POMOC – 2017/2018

Dołącz do szkół, które niosą pomoc Możesz mieć wpływ na świat! Kampania Edukacyjna Niosę Pomoc to okazja do ciekawych zajęć albo inicjatyw, które wciągają szkolną młodzież do edukacji i działania! Poznajcie rzeczywistość krajów dotkniętych kryzysami humanitarnymi i włączcie się w niesienie mądrej pomocy ich mieszkańcom i mieszkankom razem z Polską Akcją Humanitarną.

Kampania składa się z 5 akcji:
  • Akcja Edukacja
  • Zróbmy Pokój
  • Świat bez Głodu
  • Studnia dla Południa
  • Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc
Możesz wybrać jedną, kilka lub wszystkie akcje do realizacji. Zakres zaangażowania zależy tylko od Ciebie!
ZBIÓRKA PUBLICZNA

Dowiedz się, jak w kilku krokach zorganizować własną zbiórkę pieniędzy na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej!

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wpierać naszą pomoc aktywnie - organizując zbiórki pieniędzy na ważne dla Ciebie cele. Jeśli chcesz zbierać pieniądze na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej w miejscu publicznym, musisz wystąpić do PAH o zgodę na przeprowadzenie zbiórki, aby zbiórka przeprowadzona była zgodnie z przepisami prawa polskiego. Nie przejmuj się, to proste!