AAA
AAA

Dla szkółMateriały

Edukujmy razem

Chcesz dowiedzieć się jak uczyć innych o pomocy humanitarnej i ludziach, którzy potrzebują wsparcia w wyniku kryzysów humanitarnych? Chcesz lepiej zrozumieć globalne współzależności na świecie? Chcesz nauczyć się jak zmienić swoją empatię w działanie?

Skorzystaj z naszej oferty edukacyjnej! Proponujemy Ci konkretne formy zaangażowania, dostosowane do tego, czy jesteś nauczycielem, uczniem, czy indywidualną osobą, która chce wiedzieć więcej i działać skutecznie. Współpracujemy głównie ze szkołami (na każdym etapie edukacyjnym), ale zapraszamy do działania każdego. Jesteś uczniem? Opowiedz o naszych propozycjach swoim nauczycielom!

Oferujemy Ci gotowe pomysły i scenariusze: debaty, gry terenowe, akcje informacyjne i zbiórki. Z nami poszerzysz swoją wiedzę na temat: pomocy humanitarnej, dostępu do wody i godnych warunków sanitarnych, edukacji i żywności, pokoju na świecie oraz globalnych współzależności.

Nieś Pomoc z PAH

Najprostszą i najbardziej elastyczną formą wsparcia jest dołączenie szkoły lub grupy nieformalnej do kampanii Niosę Pomoc. Poprzez bezpłatne materiały i bieżący kontakt możesz zaangażować się do działania i pomagania w 5 akcjach: Akcja Edukacja, Zróbmy Pokój, Świat bez Głodu, Studnia dla Południa, Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc (więcej informacji poniżej!)

Korzystaj z naszej biblioteki materiałów

Bezpłatnie udostępniamy narzędziowni, publikacje merytoryczne oraz dziesiątki scenariuszy lekcji, gier, akcji szkolnych. Możesz również skorzystać z naszych kursów elearningowych oraz materiałów filmowych dostępnych na kanale YouTube.

Weź udział w programach edukacyjnych

Jeśli chcesz dogłębnie poznać tematy, którymi się zajmujemy, proponujemy programy edukacyjne. Od kilkunastu lat realizujemy roczny program dla szkół ponadpodstawowych – Szkoła Humanitarna. Dla młodszych działamy w Pozytywnej Szkole Podstawowej w Gdańsku, gdzie wprowadzamy 6-letni program edukacji globalnej. Obecnie, działamy także w ramach międzynarodowego projektu Szkoły dla przyszłych Pokoleń.

Zaangażuj się indywidualnie

Możesz dołączyć do naszych grup wolontariuszy w Toruniu, Warszawie i Krakowie, które wspierają nas w prowadzeniu warsztatów w szkołach. Co roku zapraszamy do zgłaszania się do programu GLEN, który oferuje międzynarodowe szkolenia w krajach globalnego Południa i możliwość zaangażowania się w pracę edukacyjną po powrocie.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapisz się na nasz newsletter edukacyjny!

 

KAMPANIA NIOSĘ POMOC

Zgłoś się do programu Szkoła Humanitarna – myśl – działaj – zmieniaj!

Zapraszamy do kolejnej edycji programu edukacyjnego - Szkoła Humanitarna. Rekrutacja skierowana jest do 15 szkół ponadgimnazjalnych z 8 województw w Polsce. Zgłoś się już teraz! Na zgłoszenia czekamy tylko do 26 sierpnia.

Codziennie jesteśmy odbiorcami i odbiorczyniami niezliczonej liczby wiadomości i obrazów. Informacje te, nie są neutralne. Przekazują nam wycinek rzeczywistości, który może utrwalać i powielać stereotypy. My sami, będąc autorami i autorkami komunikatów, prowadząc lekcje w szkole czy rozmawiając ze swoimi przyjaciółmi, decydujemy jaki świat chcemy tworzyć. Które tematy są dla nas ważne i w jaki sposób o nich mówimy? Czym kierujemy się wygłaszając nasze opinie, jakich argumentów używamy?  
ZAMÓW OŁÓWKI I OPASKI NA SZKOLNĄ ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY!

Sylikonowe opaski i elastyczne ołówki będą świetnie promować Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH.   

Złóż zamówienie do Sklepu Przyjaciół PAH! Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 509169680 Zamów gadżety:http://bit.ly/zamow_gadzety
Jesteś nauczycielem/ką? Edukuj i działaj z nami!

Inne spojrzenie na świat i edukację Czy chcesz urozmaicić swoje lekcje? Bliskie Ci są wartości takie jak równość, pokój, solidarność, godność? Chcesz kształtować postawę otwartości u swoich uczniów i uczennic? Włącz się do Kampanii Niosę Pomoc. Skorzystaj z gotowych i bezpłatnych scenariuszy zajęć, gier edukacyjnych i quizów dla całej klasy!

Kampania “Niosę Pomoc” 2018/19 składa się z 5 akcji: Możesz wybrać jedną, kilka lub wszystkie akcje do realizacji. Zakres zaangażowania zależy tylko od Ciebie!
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.