Dołącz do nas i zaangażuj osoby wokół Ciebie do działania. Do udziału w akcji zapraszamy osoby pracujące z różnymi grupami wiekowymi (od starszych grup przedszkolnych do osób dorosłych). Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, ale także przedstawicielki i przedstawicieli bibliotek, domów kultury i organizacji pozarządowych.
Celem jest zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:
- dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
- na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
- jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
- oszczędzanie wody to za mało.
Każdej zarejestrowanej osobie udostępnimy bezpłatne materiały online dla różnych grup wiekowych, w tym scenariusze zajęć, quizy, karty dyskusji do filmów, broszury merytoryczne, materiały promujące akcję, animację i poradnik akcyjny. Dostępne są także quizy i scenariusz zajęć w języku angielskim dla grup 12+ lat. Materiały są dostosowane do ewentualnego przeprowadzenia zajęć w formie zdalnej.
ZAPISZ SIĘ DO AKCJI:
Uwaga – zapisy do akcji w roku 2024 roku zakończyły się, zapraszamy w 2025 roku.
Uwaga! Każda osoba, która chce dołączyć do akcji wypełnia formularz indywidualnie. Przykładowo, jeśli w danej szkole czy placówce oświatowej do akcji chce przystąpić więcej nauczycieli i nauczycielek, prosimy o to aby każdy/a z nich wypełnił/a formularz osobno. Usprawni nam to wysyłkę materiałów oraz wystawianie zaświadczeń).
Dołącz do grupy Światowy Dzień Wody z PAH na Facebooku, w której wymieniamy się inspiracjami wokół tematu dostępu do wody na świecie.
Pamiętaj, że Twoim zadaniem jest zaangażowanie innych do działania! Możesz to zrobić poprzez:
- edukacja – przeprowadzenie zajęć na podstawie naszych scenariuszy w jednej lub kilku grupach,
- akcja – organizację akcji skierowanej do większej społeczności (np. kilku grup, całej rady pedagogicznej, rodziców etc.).
Możesz skorzystać z dwóch ścieżek tematycznych. Jedna związana z wirtualną wodą, druga z niesieniem pomocy w zakresie dostępu do wody.
Jedną z form działania, do której zachęcamy są kiermasze i akcje zbiórkowe na rzecz osób, które mają utrudniony dostęp do wody w krajach, gdzie działa PAH. Zbiórki można m.in. przeprowadzić online na platformie www.pomagamy.pl. Szkolne kiermasze można zorganizować w oparciu własnoręcznie zrobione rzeczy lub jedzenie.
Więcej o tym, jak przeprowadzić zarówno akcje świadomościowe, jak i zbiórki finansowe znajdziesz w poradniku akcyjnym, który otrzymasz (wraz z pozostałymi materiałami). Zorganizowanie zbiórki nie jest obowiązkowe.
Masz pytania? Pisz do nas: edukacja@pah.org.pl lub dzwoń na numer: 512 305 886 (w dni robocze w godzinach 8-16).