W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 20.11.2015 w Warszawie odbyło się wydarzenie dla uczniów i nauczycieli  ze szkół biorących udział w tegorocznej edycji programu Szkoła Humanitarna.Spotkanie rozpoczęła  rozgrywka  terenowej gry multimedialnej  ROZEGRAJ POMOC, w której  uczestnicy wcielają się w role pracowników humanitarnych z Zespołu Reagowania Natychmiastowego PAH w Sudanie Południowym.
Po południu odbyły  się spotkania  z gośćmi: Ewą Rodziewicz, pracownikczką  Działu Misji i Pomocy Humanitarnej PAH, z  Elsi Adijewem (działaczem organizacji pozarządowych, z pochodzenia Czeczenem) oraz Rafałem Baczyńskim–Sielaczkiem, analitykiem  Instytutu Spraw Publicznych. 
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zdjęć Jacka Woźnego  przedstawiających pomoc humanitarną dla ofiar konfliktu zbrojnego w Sudanie Południowym.

Uczniowie  mieli okazję poznać swoich rówieśników z innych szkół oraz wymienić się pomysłami na tworzenie opowieści, które tworzą przy użyciu nowych technologii i które także będą rezultatem projektu.   Uczestnicy pełni dobrej energii wrócili do szkół, aby „rozegrać pomoc”  w swoich szkołach.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Opowiadamy, żeby rozumieć, rozumiemy żeby zmieniać- storytelling i nowe media w edukacji globalnej”. Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2015 r. Projekt realizowany w partnerstwie strategicznym z Fundacją PZU.