W tym roku już po raz piętnasty zapraszamy do udziału w Świątecznym Stole Pajacyka. To jednodniowa akcja charytatywana w ramach której właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10 procent dziennego obrotu na rzecz programu dożywiania dzieci Pajacyk. W tym roku akcja odbędzie się 3 grudnia, serdecznie zapraszamy do wspólnego stołu!W 2015 roku do Świątecznego Stołu Pajacyka dołączyło ponad pół tysiąca lokali. W efekcie ich właściciele przekazali Polskiej Akcji Humanitarnej prawie 100 tys. zł, czyli równowartość mniej więcej 25 tys. posiłków wydawanych w ramach programu Pajacyk w polskich szkołach. To dotychczasowy rekord akcji, zarówno pod względem liczby zaangażowanych lokali, jak i ilości zebranych środków.
W tym roku udział w akcji zadeklarowało jak dotąd ponad 150 samodzielnych restauracji, cukierni, kawiarni, barów, pizzerii, burgerowni i pierogarni z przeszło 50 miejscowości w całym kraju. Przy Świątecznym Stole Pajacyka będzie można usiąść również w większości lokali sieci Starbucks Polska, Bobby Burger i Wild Bean Cafe. Pełną, wciąż aktualizowaną listę lokali biorących udział w akcji, można znaleźć na Facebooku, na profilu Pajacyk – Polska Akcja Humanitarna.

Wciąż można dołączać do akcji – wystarczy wejść na stronę www.pajacyk.pl i do 20 listopada wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, a 3 grudnia zaprosić do stołu jak najwięcej gości. Może przy okazji jubileuszowej edycji, uda się pobić zeszłoroczny rekord?

Polska Akcja Humanitarna od lat pomaga niedożywionym i głodnym dzieciom. W ramach programu Pajacyk Polska, od 1998 r. finansuje posiłki w polskich szkołach i świetlicach,