13 Lipca 2013 na Plaży Żydowskiej w Lubartowie w malowniczej scenerii rzeki Wieprz odbędzie się cykliczny koncert Muzyczne Wieprzowanie pod hasłem SOS dla Syrii. Podczas koncertu chcemy zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację humanitarną  w Syrii.Podczas koncertu pracownicy naszej fundacji opowiedzą o działaniach w Syrii, przeprowadzaona zostanie także zbiórka pieniędzy na żywność, wodę i leki dla mieszkańców Syrii. Do akcji przyłączyli się artyści z różnych stron Polski:

Godz. 19 - lubelskie trio „Miąższ” dla tych, którym piosenka nie straszna, których absurd i nonsens i zabawa konwencją wprawia w dobry nastrój. Wystarczy odrobina lekko trzepniętego poczucia humoru i ubaw gwarantowany. Zdobywcy głównej nagrody na Festiwalu „Fama” w Świnoujściu.

Godz. 21 - „Mikromusic”. Grupa łączy piękne melodie, kunszt i wspaniałą koncertową energię. Gra jazz, trip hop, rock, czasem też muzykę ludową. Grali m.in. na Open´er Festiwal.

Godz. 23 - wrocławska grupa „Bethel” sprawi, że będzie można poskakać przy rytmach szybkiego SKA, czy kołysać się przy łagodnym roots reggae. „Bethel” dwukrotnie zagrali na Przystanku Woodstock, zdobywcy „Złotego Bączka”.

Przed, po i w trakcie koncertów zagra MIGHTY LION SOUND, lubartowski lokalny 2-osobowy skład, który odnajdzie to, co najlepsze w muzyce reggae od roots po digital dub.

Od godziny 16:00 do 19:00 prowadzone będą warsztaty tematyczne (m.in. bębniarskie, didgeridoo) a także projekcje filmów z międzynarodowego festiwalu filmowego Watchdocs.

Dostępne pole namiotowe, wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB.