W ramach kampanii Niosę Pomoc, zapraszamy do zorganizowania Akcji „Świat bez Głodu”. Daje ona Waszej szkole możliwość konkretnego włączenia się w działania PAH, dzięki którym zapewniamy dostęp do żywności w krajach dotkniętych kryzysami humanitarnymi.

Wspierajcie wspólnie z nami ofiary konfliktu w Syrii i na Ukrainie.
 


Dystrybucja chleba wśród ofiar konfliktu w Syrii, 2015, Fot. PAH

Celem tej akcji jest:

  • zdobycie wiedzy o problemach z dostępem do żywności na świecie, szczególnie w krajach, gdzie PAH realizuje projekty humanitarne;

  • włączenie uczniów i uczennic w Niesienie Pomocy i wspieranie działań PAH, których celem jest zapewnienie dostępu do żywności na terenie: Ukrainy, Syrii

Na świecie nadal aż 795 milionów osób na świecie nie ma dostępu do żywności! Pomóż nam to zmienić, zaangażuj szkołę w akcję PAH – Świat bez Głodu!

16 października już wkrótce!

Zobacz jak zorganizować akcję.

1.Zarejestruj szkołę do kampanii Niosę Pomoc, a następnie zgłoś udział szkoły w akcji. Przystąp do wydarzenia na FB.
 
2. Pobierz bezpłatne materiały edukacyjne oraz promocyjne o:
- pomocy humanitarnej;
- dostępie do żywności na świecie.

3. Przygotowanie. Akcja może być poświęcona:
- Syrii, zobacz materiały o Syrii;
- Ukrainie, zobacz materiały o Ukrainie.

Przeprowadź zajęcia, ćwiczenia  poświęcone wybranemu przez Was państwu, dzięki temu uczniowie i uczennice poznają sytuację ofiar kryzysów humanitarnych.

4. Zorganizuj Akcję!
- Przekazuj innym uczniom / mieszkańcom Waszych miejscowości wiedzę na temat dostępu do żywności na terenie Ukrainy lub Syrii;
- wspieraj projekty pomocowe PAH poprzez zbiórki, zakup gadżetów kampanijnych itp.

Jesteście kreatywni, podzielcie się swoimi pomysłami!  Możliwości jest wiele.
Wpłacając środki na konto PAH 88-10600076-0000331000176063 pamiętaj o wpisaniu w tytule przelewu "Świat bez głodu/ Ukraina lub Syria" oraz podaniu nazwy i adresu szkoły.
Zapoznaj się z zasadami organizowania zbiórek na naszej stronie.

To ważne, aby uczniowie mieli poczucie, że ich zaangażowanie przełoży się na konkretną pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych. Zebrane fundusze będą przeznaczone na projekty żywnościowe  na terenie Ukrainy i Syrii.

5. Podziel się Waszymi dokonaniami i przyślij nam relacje z działań. Po otrzymaniu sprawozdania wyślemy szkole podziękowanie za udział w kampanii, a koordynator/ka otrzyma zaświadczenie potwierdzające koordynację działań na terenie szkoły.

Masz pytanie? Napisz do nas: kampanie@pah.org.pl
Biorąc udział w Akcji pomagacie nam zapewnić dostęp do żywności poszkodowanym w wyniku konfliktu na Ukrainie i w Syrii.