Zapraszamy do ostatniej już akcji na zakończenie roku szkolnego – Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc!

Tegoroczna akcja organizowana jest wspólnie z przepisujetenwiersz.pl w celu zwrócenia uwagi na los poszkodowanych w wyniku konfliktu w Syrii. Włączając się w nią, angażujecie się w działania PAH na terenie Syrii, dzięki którym dzieci i dorośli mogą odzyskać godne warunki życia.


Fot. Maciej Moskwa/TESTIGO

Zobacz prezentację jak zorganizować akcję Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

Jak wziąć udział w akcji?

1. Zarejestruj swoją szkołę on-line. Po zarejestrowaniu wyślemy zestaw plakatów.

2. Pobierz bezpłatne materiały edukacyjne i  promocyjne, które możesz wydrukować dla uczniów i nauczycieli swojej szkoły.
•    Przeczytaj publikację o Syrii,
•    Obejrzyj animację o pomocy PAH w Syrii.

3. Zorganizuj Akcję! Kilka pomysłów na działanie:

•    zorganizuj przepisywanie wiersza Josifa Brodskiego, jego treść znajdziesz na stronie przepisujetenwiersz.pl;
•    wykorzystaj nasze plakaty, które mogą posłużyć do kolorowania bądź wyklejania;
•    zamiast kupować Nauczycielom bukiet kwiatów, okaż im dowód solidarności z ofiarami konfliktu w Syrii. Do podziękowania wykorzystaj nasze materiały dostępne tutaj.
•    wspieraj projekty pomocowe PAH poprzez zbiórkę lub zakup gadżetów kampanijnych.

Wpłacając środki na konto PAH 88-10600076-0000331000176063 pamiętaj o wpisaniu w tytule przelewu "zamiast kwiatka niosę pomoc/ Syria" oraz podaniu nazwy i adresu szkoły.

Zapoznaj się z zasadami organizowania zbiórek na naszej stronie.

Wasze zaangażowanie przełoży się na konkretną pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych. Zebrane fundusze będą przeznaczone na wsparcie osób poszkodowanych na skutek konfliktu w Syrii.

4. Podziel się swoimi dokonaniami i przyślij nam relacje z działań. Każda szkoła, która włączy się w akcję, otrzyma dyplom – podziękowanie. 
Wypełnij formularz sprawozdania z działań. Po otrzymaniu relacji wyślemy szkole dyplom z nadaniem tytułu Szkoły, która Niesie Pomoc, a koordynator/ka otrzyma zaświadczenie potwierdzające organizację działań na terenie szkoły.

Masz pytanie? Napisz do nas: kampanie@pah.org.pl