AAA
AAA

2022/2024 – POLSKA – POMOC NIEŻYWNOŚCIOWA/POMOC ŻYWNOŚCIOWApowrót

 

W sierpniu 2022 roku Polska Akcja Humanitarna otworzyła centrum logistyczne w Białymstoku, 57 kilometrów od granicy z Białorusią, aby zaopatrywać działaczy POPH i Grupy Granica, koalicji kilku organizacji pozarządowych, które od wielu miesięcy działają na granicy polsko-białoruskiej. Nasz magazyn jest również otwarty dla mieszkańców terenów przygranicznych oraz innych stowarzyszeń i organizacji działających na tym terenie i zaangażowanych w pomoc uchodźcom i migrantom. W celu usprawnienia i usystematyzowania naszych działań oraz jak najlepszego wsparcia działań Grupy Granica, stworzyliśmy listę niezbędnych artykułów, która obejmuje różne kategorie produktów: odzież, sprzęt biwakowy i żywność. Realizujemy zakupy najdroższych artykułów, takich jak: kurtki zimowe i wodoodporne, spodnie, bielizna termiczna, koce termiczne, buty, śpiwory, plecaki, power banki.    

W okresie od sierpnia 2022 roku (kiedy powstało centrum logistyczne w Białymstoku) do kwietnia 2023 roku PAH wydała z magazynu ponad 50 tysięcy produktów.  W czasie trwania akcji udzielono pomocy ponad 7 000 osób z 15 różnych krajów. 

Patrzymy dalekosiężnie i dlatego rozszerzyliśmy naszą pomoc, obejmując nią osoby przebywające w zamkniętych ośrodkach dla cudzoziemców. Są to zarówno osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi, a także małoletni bez opieki. Od maja 2023 roku wysyłamy tym osobom spersonalizowane i zorganizowane pod ich potrzeby paczki. Każda z nich zawiera 24 produkty, takie jak ubrania, słuchawki, pendrive, kosmetyki i notatniki. Na chwilę obecną wysłaliśmy 1100 paczek.

Czas trwania projektu: sierpień 2022 – kwiecień 2024 r. 
Lokalizacja: Białystok, Polska 
Donator: Środki własne PAH 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.