AAA
AAA

2023/2024 – UKRAINA – POMOC WIELOSEKTOROWAPowrót

 

W ramach projektu PAH prowadzi 11 centrów terytorialnych w obwodach dniepropietrowskim, kijowskim, mikołajowskim i charkowskim w Ukrainie, w których pracownicy PAH udzielają wsparcia psychospołecznego osobom starszym, zmagającym się z problemami psychologicznymi i izolacją społeczną.

Przeprowadzamy również remonty prywatnych domów i instytucji w obwodach czernihowskim i kijowskim. W okresie zimowym dostarczyliśmy zestawy z produktami nieżywnościowymi, zawierające np. koce, materace czy ręczniki, a także drewno na opał i generatory do najbardziej potrzebujących osób i instytucji.

10 000 osób otrzyma od nas wsparcie w postaci paczek z produktami żywnościowymi, pokrywającymi miesięczne zapotrzebowanie kaloryczne. Udzielimy również pomocy gotówkowej, pokrywającej 3-miesięczne potrzeby, która trafi do 5400 najbardziej potrzebujących ludzi.

W ramach projektu działa też Zespól Pomocy Natychmiastowej, który dociera z pomocą żywnościową, higieniczną i gotówkową do osób poszkodowanych w wyniku ostrzałów na wschodzie i południu Ukrainy.

Uzupełnieniem projektu będzie wsparcie w budowaniu potencjału skierowana do 5 lokalnych organizacji pomocowych, którym zapewnimy warsztaty, a także długotrwały coaching i konsultacje, co pozwoli im na składanie wniosków o własne granty pomocowe w przyszłości.

W ramach naszych działań pomoc otrzyma 11 480 osób.

 

Czas trwania projektu: 1.08.2023 – 31.05.2024 r.
Lokalizacja: obwody kijowski, dniepropietrowski, charkowski, chersoński, mikołajowski, odeski, zaporoski, doniecki, sumski, czernihowski; Ukraina
Donator: środki własne PAH

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.