pl
AAA
pl
AAA

25 LAT PAHWPŁAĆ

9,6 miliona osób na całym świecie otrzymało pomoc przez 25 lat istnienia PAH

26 grudnia 2017 roku Polska Akcja Humanitarna obchodzi swoje 25-lecie. W odpowiedzi na dramat ludzi dotkniętych wojną, kataklizmami naturalnymi lub ubóstwem, PAH dotarła z pomocą do 44 krajów.

Oblężenie Sarajewa, konflikty w Sudanie Południowym i Czeczenii, powódź tysiąclecia w Polsce, susza w Somalii, trzęsienie ziemi w Nepalu, tsunami na Sri Lance, walki o Aleppo i Mosul – każdy z tych i kilkudziesięciu innych kryzysów uruchomił Polską Akcję Humanitarną do dotarcia z pomocą do potrzebujących ludzi. Przez 25 lat działania PAH pomoc otrzymało 9,6 miliona osób w 44 krajach. Pracownicy PAH dotarli w regiony dotknięte przez kilkadziesiąt konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych oraz w kolejne dotknięte skrajnym ubóstwem. Oprócz pomocy natychmiastowej zapewniono 943 ujęcia wodne, wybudowano 58 szkół i wydano ponad 9 milionów posiłków w polskich szkołach w ramach programu Pajacyk. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu tysięcy darczyńców, setek firm i kilkudziesięciu instytucji partnerskich.

– Dwudziestopięcioletnie doświadczenie PAH pokazało, że każdy dobry czyn wobec jednego człowieka może urosnąć do pomocy setkom tysięcy ludzi – komentuje Janina Ochojska – Wciąż stoją jednak przed nami wielkie wyzwania. Dążymy do świata, w którym każdy człowiek ma dostęp do wody, żywności i godnych warunków życia.

Przez 25 lat działania sposób i skala udzielania pomocy rozwinęły się i sprofesjonalizowały, ale cel pozostał niezmienny – pomoc drugiemu człowiekowi. Obecnie PAH prowadzi stałe misje w pięciu krajach: Syrii, Sudanie Południowym, Somalii, wschodniej Ukrainie i Iraku oraz reaguje na nagłe kryzysy. Prowadzi także program dożywiania dzieci w Polsce (program Pajacyk). Tylko w ubiegłym roku pomoc PAH dotarła do ponad 800 tysięcy potrzebujących.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.