pl
AAA
pl
AAA

Świąteczny Stół Pajacyka 2020Powrót

 

W 2019 roku wspólnie zebraliśmy ponad 203 tys. zł, które pozwoliły na sfinansowanie 40 650 posiłków dla potrzebujących dzieci w stołówkach i świetlicach środowiskowych w całej Polsce. 

W tym roku pomimo pandemii do akcji dołączyło blisko 470 lokali (Mapa lokali (pajacyk.pl)), w tym 335 BP/Wild Bean Cafe. Wspierają nas także cateringi dietetyczne BistroBox, PysznyBox i Kilokaloria. Jak co roku nieodpłatnym drukiem plakatów i ulotek wspiera nas drukarnia Leyko.  

Wśród osób które w tym roku wspierają Świąteczny Stół Pajacyka, jest Pan Maciej Karczewski, właściciel restauracji Ancien Cinéma Café-Club działającej w Luxemburgu. W akcji uczestniczy już po raz szósty, ale z powodu restrykcji epidemiologicznych dla restauracji zorganizował ją u siebie kilka dni wcześniej. Jak przyznaje, trudno byłoby mu nie wziąć udziału w tej inicjatywie. 

– Dlatego postanowiliśmy przenieść Świąteczny Stół Pajacyka. Rozpocząłem już akcję informacyjną i mam bardzo duży odzew. Ponieważ jest to środa, a nie piątek, zadeklarowaliśmy, że z własnych środków podwoimy kwotę, jaką uda nam się uzyskać z utargu. W związku z tym na pewno przekażemy więcej, niż rok temu. Tyle możemy zrobić – zadeklarował. 

Pozyskane w ramach akcji środki finansują program dożywiania „Pajacyk” w polskich szkołach, w ramach którego dzieci mogą zjeść często jedyny pełnowartościowy i ciepły posiłek w ciągu dnia. Dodatkowo, ze względu na prawie dwukrotny wzrost liczby osób głodujących na świecie w tym roku, wsparciem żywnościowym zostaną objęte także osoby w krajach, w których PAH działa od lat. 

Partnerzy:

 

Patroni medialni:

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.