Jaką pomoc niósł Klub PAH?powrót

2021, HAITI 

Pomoc PAH trafiła do osób, których trzęsienie ziemi pozbawiło wszystkiego. Wybudowaliśmy schronienia tymczasowe dla rodzin, które straciły dach nad głową, dostarczyliśmy też środki na zakup niezbędnych do przeżycia produktów i zorganizowaliśmy sesje wsparcia psychospołecznego. Działaliśmy w Petit-Trou-de-Nippes – miejscowości położonej przy samym epicentrum trzęsienia.  

2020, LIBAN 

Po wybuchu w bejruckim porcie pomagaliśmy poszkodowanym, wstawiając nowe drzwi i okna czy wymieniając instalację elektryczną i wodno-sanitarną w zniszczonych mieszkaniach. Przekazaliśmy też wsparcie gotówkowe na zakup leków, wody i żywności, a także prowadziliśmy sesje wsparcia psychospołecznego dla osób mierzących się z traumą po wybuchu. 

2019, WENEZUELA/KOLUMBIA 

W regionach Santander i Norte de Santander w Kolumbii wspieraliśmy wenezuelskich uchodźców, którzy uciekli przed dramatycznym kryzysem gospodarczym i politycznym w kraju. Pomagaliśmy im poprzez dystrybucję wody, ciepłych posiłków, artykułów higienicznych i koców. 

2014, UKRAINA 

Ruszyliśmy z pomocą, gdy tylko wybuchł konflikt. Dostarczaliśmy paczki żywnościowe i higieniczne, koce, śpiwory i inne niezbędne do przetrwania produkty, wspieraliśmy też dostęp do pomocy medycznej. Rok później działania SOS zamieniły się w stałą misję PAH, która działa do dziś. 

2013, FILIPINY 

Tajfun Haiyan zniszczył ponad 1,1 mln domów, a jeszcze większą liczbę osób zostawił bez środków do życia. Środki pomocowe przeznaczyliśmy na odbudowę domów i szkoły na wyspie Bantayan w prowincji Cebu. Przy pracach wykorzystaliśmy rozwiązania zapewniające trwałość budynków, a dla mieszkańców przeprowadziliśmy szkolenia z technik wzmacniania konstrukcji i dachu. 

2011, SOMALIA 

Pierwsze działania PAH w Somalii były odpowiedzią na dotkliwą klęskę głodu spowodowaną przeciągającą się suszą. Ruszyliśmy z pomocą natychmiastową – zostaliśmy do dziś, regularnie wspierając lokalne społeczności. 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.