pl
AAA
pl
AAA

Poznaj uczestników naszych dyskusji!powrót

ANNA ALBOTH

Dziennikarka, podróżniczka, działaczka. Wraz z rodziną prowadzi bloga „Rodzina bez granic”. Pomysłodawczyni „Marszu dla Aleppo”, w którym wzięło udział 3,5 tysiąca osób z 62 krajów świata, przemierzając wspólnie dystans z Berlina do Syrii by okazać solidarność z mieszkańcami pogrążonego w wojnie kraju. Nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

JAKUB GÓRNICKI

Reporter i bloger, pasjonat nowych mediów, reportażu multimedialnego oraz projektów reporterskich. Współtwtórca inicjatywy Outride.rs. Współpracował z mediami w Gruzji, Turcji oraz Afryce Zachodniej.

KATARZYNA JOLANTA GÓRSKA

Odpowiada za kierowanie zespołem komunikacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Ma wieloletnie przekrojowe doświadczenie w dziedzinie komuniacji, PR, prowadzeniu kampanii społecznych i marketingowych, kooperacji z mediami i twórcami. Wcześniej związana z Ośrodkiem Karta i Domem Spotkań z Historią gdzie zajmowała się m.in. produkcją wystaw.

KAROL GRYGORUK

Fotograf dokumentalny zajmujący się fotografią zaangażowaną, etyką obrazowania oraz wpływem nowych mediów na współczesną kulturę wizualną. Doktorant w Instytucie Twórczej Fotografii w Opavie. Od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Współzałożyciel RATS Agency.

WOJCIECH GRZĘDZIŃSKI

Fotograf i fotoreporter. W fotografii najważniejszy jest dla niego człowiek i jego emocje. Pracował w strefach konfliktów zbrojnych m.in. w Gruzji, Afganistanie i na Ukrainie. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. Laureat wielu konkursów fotograficznych m.in. World Press Photo i Grand Press Photo. Był osobistym fotograf Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

AGATA GRZYBOWSKA

Fotoreporterka i fotografka „Gazety Wyborczej”. Dokumentowała m.in. rewolucję i wojnę w Ukrainie oraz uchodźców w Somalii. Kieruje się zasadą, że kluczowe jest umiejscowienie człowieka w centrum historii, którą się pokazuje. Laureatka wielu nagród fotograficznych. Wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS. Współzałożycielka RATS Agency.

MAGDALENA KICIŃSKA

Dziennikarka, reporterka, poetka i pisarka, od stycznia 2019 roku także redaktorka naczelna miesięcznika „Pismo”. Publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Dużym Formacie” i „Tygodniku Powszechnym”. Laureatka Grand Press 2017 za najlepszy wywiad.

BEATA ŁYŻWA-SOKÓŁ

Fotoedytorka, autorka tekstów o fotografii, szefowa Działu Foto „Gazety Wyborczej”, członkini jury Grand Press Photo.

PIOTR MAŚLAK

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, reporter, gospodarz audycji „Pierwsze Śniadanie w TOKu” w Radiu TOK FM. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS. Uczestnik akcji „Biegiem na Majdan”, zorganizowanej na znak solidarności z mieszkańcami Ukrainy, w rocznicę krwawego stłumienia protestów na Euromajdanie w Kijowie.

Aleksandra Rutkowska

W Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) zajmuje się współpracą z mediami i komunikacją. Ma wieloletnie doświadczenie dziennikarskie i reporterskie (Ringier Axel Springer, TVN, Polityka). Realizuje materiały wideo w terenie.

JANUSZ SCHWERTNER

Dziennikarz, reporter, autor głośnych tekstów o tematyce społecznej. Na stałe współpracuje z Onetem. Prowadzi zajęcia z dziennikarstwa internetowego na Uniwersytecie SWPS. Zdobywca Grand Press 2018 w kategorii „News”.

Karolina Sulej

Dziennikarka publikująca w „Wysokich Obcasach“, „Magazynie Książki, „Dużym Formacie”, „Podróżach“, współprowadzi program „Cappuccino w książką” w TVP Kultura, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej, w swej pracy naukowej zajmuje się kwestiami związanymi z antropologią mody, oraz badaniami nad Zagładą.

JANE STOYKOV

Z wykształcenia rzeźbiarz, dyrektor kreatywny i założyciel studia kreatywnego Radost. Od lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Współtwórca m. in. kampanii społecznej „Bądź bliżej” realizowanej z Polaką Akcją Humanitarną.

Marcin Wojtalik

Współtwórca Instytutu Globalnej Odpowiedzialności, przez dwie kadencje członek zarządu Grupy Zagranica, przez osiemnaście lat pracownik Polskiej Akcji Humanitarnej, współpracował także jako wolontariusz w Amnesty International. W latach 2012-2015 był członkiem Rady Programowej Współpracy Rozwojowej przy Ministrze Spraw Zagranicznych, w której reprezentował stanowisko organizacji pozarządowych.

Ernest Zozuń

Wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, autor wielu reportaży radiowych. Był korespondentem Polskiego Radia w Rosji i Iraku. Współautor programów „Zapraszamy do Trójki” i „3 strony świata”.

 

 

 

 

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.