Pomagajmy razem dalej!

Fenomen pomocy ofiarom wojny w Ukrainie - Dzień Pomocy Humanitarnej

Uczcijmy wspólnie Dzień Pomocy Humanitarnej!

Tegoroczne wydarzenia poddały Polaków niezwykłemu testowi – katastrofy humanitarnej spowodowanej wojną tuż za naszą wschodnią granicą. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że należymy do społeczeństwa, które potrafi odpowiadać na ten kryzys w tak niezwykły sposób! 19 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej (DPH). Jest to święto pracowników humanitarnych, wolontariuszy i wszystkich osób niosących pomoc cierpiącym. Wierzymy, że w tym roku musimy celebrować tę okoliczność z Państwem, z osobami, które złożyły się na ogromny strumień pomocy ciągle płynący do osób doświadczonych konfliktem. Pomoc naprawdę jest w naszych rękach!

WYLICYTUJ OBRAZ CHARYTATYWNY I POMÓŻ RAZEM Z PAH!

19 sierpnia 2022 roku, z okazji Dnia Pomocy Humanitarnej (DPH) i kampanii „Pomoc w naszych rękach”, zorganizowaliśmy na terenie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie wydarzenie artystyczno-charytatywne. W ramach jednej z aktywności odwiedzający (kilkadziesiąt zapisanych uczestników naszego wydarzenia, ale też przechodniów i turystów z różnych stron świata), przy użyciu rąk (nawiązanie do tytułu kampanii) i farb, namalowali w ciągu ośmiu godzin trzy obrazy, przedstawiające treść oficjalnego plakatu tegorocznego DPH. Nad procesem ich powstawania czuwała ukraińska pracowniczka artystyczna, przybyła do Polski z obwodu ługańskiego na początku marca.

Każdy z obrazów zostanie wylicytowany w licytacjach 7-dniowych, które będą odbywać się osobno. Obecna licytacja trwa tutaj.

Obrazy zostały namalowane farbami akrylowymi, na płótnie (100% bawełna) na blejtramie o wymiarach 90x120cm. Na odwrocie znajduje się pieczęć PAH. Do obrazu zostanie dołączone imienne podziękowanie dla zwycięzcy licytacji.

Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na działania pomocowe PAH w Polsce i na świecie. 

MALOWANIE OBRAZÓW CHARYTATYWNYCH (19.08.2022)

Zdjęcie 1 z 5

Pomoc w naszych rękach!

Jednorazowo 30
Zmień walutę
PLN
EUR
GBP
USD

Typ wpłaty

Wybierz płatność

Uzupełnij niezbędne dane osobowe

Przepraszamy, w przypadku płatności Stripe nie możesz podać własnej kwoty oraz płatności w PLN. Wybierz inną metodę płatności, lub wybierz kwoty zdefiniowane
Przekaż 0 pln
Przy wybranej opcji płatności powtarzalnych, musisz na stronie Paypal zaznaczyć opcję "Make this a monthly donation"

Poznaj kilka osób, którym razem pomagamy

Kateryna i Kira | Polska

2022 rok przyniósł największy kryzys uchodźczy w Europie od czasów II wojny światowej. Już ponad 5 milionów uchodźców przekroczyło polską granicę, szukając bezpiecznego azylu. Często przemieszczają się bez jakichkolwiek środków do życia. PAH pomaga takim osobom przeżyć w obcym dla siebie kraju. Pomoc Katerynie i Kirze oraz innym uchodźcom jest w naszych rękach.

HALINA I OLEKSANDER | Ukraina

Polska Akcja Humanitarna pomaga ofiarom konfliktu w Ukrainie od 2014 roku. Doświadczenie to pozwoliło nam sprostać dramatycznemu wzrostowi potrzeb humanitarnych wraz z eskalacją konfliktu po 24 lutego br. Tysiące osób ze wschodniej Ukrainy zostały zmuszone do porzucenia swoich domów i poszukiwania schronienia na zachodzie kraju. Pomoc Oleksandrowi, Halinie, jak i innym osobom wewnętrznie przemieszczonym, jest w naszych rękach.

MARY | SUDAN POŁUDNIOWY

Pomimo tego, że naszą uwagę przyciągają najmocniej wydarzenia w Ukrainie, nie zapominamy o kryzysach dziejących się w innych częściach świata. Sudan Południowy od lat zmaga się z problemem dostępu do bezpiecznej wody. Mimo wielu zrealizowanych działań nadal pozostaje bardzo wiele do zrobienia. Pomoc Mary i innym mieszkańcom tego kraju jest w naszych rękach.

AKCJĘ WSPIERAJĄ:

O nas

Polska Akcja Humanitarna

Pomagamy ofiarom kryzysów humanitarnych spowodowanych konfliktami zbrojnymi i katastrofami naturalnymi.
Jesteśmy polską organizacją pozarządową działającą od 1992 roku. Od 2004 roku jesteśmy także organizacją pożytku publicznego. Działamy na trzech kontynentach i w ośmiu krajach, w tym w Polsce.
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.