pl
AAA
pl
AAA

SOS AFGANISTAN / HAITIWPŁAĆ

W weekend 14-15 sierpnia br. doszło do dwóch kryzysów, których ofiary potrzebują naszej pilnej pomocy.

Najnowsze wydarzenia w Afganistanie zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i porzucenia swoich domów. To kraj od ponad 40 lat nękany konfliktami zbrojnymi, w którym 18 z 30 mln mieszkańców potrzebuje pomocy humanitarnej, a blisko połowa jest niedożywiona lub głoduje. Teraz sytuacja jeszcze bardziej się pogorszyła, wiele osób znalazło się dosłownie w pułapce. W odpowiedzi na zaostrzenie kryzysu Polska Akcja Humanitarna podjęła natychmiastowe działania. Nawiązaliśmy kontakt z działającą na miejscu organizacją pomocową, która na bieżąco monitoruje rodzaj i zakres najpilniejszych potrzeb. Pilnie potrzebne są dodatkowe środki na pomoc osobom, które szczególnie ucierpiały w trakcie ostatnich tygodni.

Z kolei rano 14 sierpnia potężne trzęsienie ziemi o sile 7,2 w skali Richtera uderzyło w Haiti, niszcząc blisko 40 tys. domów, a uszkadzając kolejne 50 tys. zabudowań, w tym szpitale i szkoły. Setki tysięcy osób straciły dach nad głową. Skala potrzeb jest ogromna – brakuje dostępu do czystej wody, żywności, lekarstw, bezpiecznego schronienia. Nad Haiti nadciągnął też tropikalny sztorm, który utrudnia akcję ratowniczą i pogłębia kryzys humanitarny w tym kraju. Środki zebrane na naszej zbiórce zostaną przeznaczone na pomoc natychmiastową dla ofiar trzęsienia ziemi. Obecnie szczegółowo analizujemy możliwość współpracy z organizacją lokalną, przekazującą niezbędne wsparcie mieszkańcom Haiti.

Naszym celem jest zebranie 300 tys. zł na natychmiastowe działania w obydwu krajach. Każda dodatkowa wpłata zwiększy skalę naszej pomocy ofiarom kryzysów humanitarnych w tych krajach i innych miejscach na świecie.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna i skrajnie trudna, dlatego będziemy na bieżąco uaktualniać informacje na zbiórce o potrzebach i podejmowanych działaniach.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.