POMOC PAH W STREFIE GAZY
Na czym polega kryzys humanitarny w Strefie Gazy? Co PAH robi w Strefie Gazy?
Jak wygląda sytuacja w Strefie Gazy?

Od 7 października 2023 r. trwają bardzo intensywne działania zbrojne, za które najwyższą cenę płacą cywile zamieszkujący Strefę Gazy.

 

Na chwilę obecną wiemy, że w wyniku konfliktu życie straciło co najmniej 37,6 tysięcy ludzi (szacuje się, że ok. 70% z nich to kobiety i dzieci), a ponad 86 tysięcy osób zostało rannych. Liczby te rosną z każdym dniem. Do tej pory blisko 1,7 mln osób, a więc 80% mieszkańców Strefy, musiało opuścić swoje domy. Przebywają w tej chwili głównie w jej południowej części, wciąż narażeni na ostrzały.

 

Sytuacja humanitarna w Strefie Gazy jest krytyczna. Jej obszar jest nieustannie ostrzeliwany i obecnie nie ma tam bezpiecznego miejsca, w którym ludność cywilna może się schronić. To samo dotyczy pracowników humanitarnych, dziennikarzy i lekarzy pracujących na miejscu.

Co robi PAH w odpowiedzi na kryzys humanitarny w Strefie Gazy?

Sytuacja w Strefie Gazy sprzyja rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, takich jak cholera, biegunka oraz infekcje dróg oddechowych. Brak dostępu do czystej wody oraz schronień wyposażonych w toalety czy prysznice sprawia, że wiele osób nie ma możliwości zachowania podstawowych zasad higieny.

 

Dlatego PAH, we współpracy z obecną w Strefie Gazy CARE dostarczyła zestawy do zapewnienia podstawowej higieny osobistej do rodzin w Khan Yunis. To właśnie tam schroniła się większość mieszkańców Strefy, przebywając w bardzo trudnych warunkach – bez dostępu do toalet, pryszniców czy czystych ubrań.

 

W każdym zestawie znajdowały się podstawowe środki czystości, takie jak mydło, pasta do zębów, szampon, produkty do higieny menstruacyjnej oraz środki do prania. Są one niezbędne do zachowania podstawowej higieny osobistej w sytuacji, kiedy dostęp do takich artykułów jest obecnie praktycznie niemożliwy.

Jak możesz pomóc?

Twoja darowizna ma ogromną moc. Wspierając PAH, przyczyniasz się do dostarczania niezbędnej pomocy dla mieszkańców Strefy Gazy. Każda przekazana złotówka to wsparcie osób, które borykają się z najtrudniejszymi warunkami życia. Wpłać na PAH!

Bezpośrednia wpłata:
Kontakt:
Powiedz nam, jak możemy działać jeszcze sprawniej. Nawiąż z nami współpracę. Zrealizujmy razem projekt!
telefon: 22 828 88 82
e-mail: pah@pah.org.pl
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.