ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEMpowrót

Chciałbyś/chciałabyś zostać wolontariuszem/ką PAH i zapoznać się z pracą w organizacji humanitarnej? A może masz trochę wolnego czasu i chcesz podzielić się z nami swoimi umiejętnościami?

Zapraszamy do współpracy! Jeśli chcesz dołączyć do zespołu naszych wolontariuszy, przeczytaj dokładnie poniższe informacje.

  • Propozycja współpracy w ramach wolontariatu skierowana jest przede wszystkim do osób mieszkających w Warszawie, Krakowie i Toruniu (chyba, że jesteś specjalistą np. tłumaczem, grafikiem i możesz kontaktować się z PAH wyłącznie za pomocą internetu).
  • Wolontariat z natury rzeczy nie wymaga zaangażowania „na pełny etat”, jednak zajmuje czas. Zastanów się, ile faktycznie możesz go poświęcić i nie podejmuj się zadań, którym możesz nie podołać. Zazwyczaj oczekujemy od wolontariuszy zaangażowania przynajmniej jeden dzień w tygodniu.
  • Każda forma współpracy z PAH wymaga różnego rodzaju umiejętności. Ważne jest, abyś zastanowił się, co konkretnie umiałbyś robić i – co nie mniej ważne – co chciałbyś robić. Współpraca będzie korzystna dla obu stron tylko wtedy, gdy na jej początku uda się nam połączyć Twoje kompetencje i zainteresowania z aktualnymi potrzebami Fundacji. Dlatego zapoznaj się uważnie z informacjami na naszej stronie na temat działów i programów prowadzonych aktualnie przez PAH.

Jakie są zasady współpracy?
Wolontariusze podpisują z PAH umowę wolontariacką, w której określa się m.in. czas trwania współpracy, rodzaj pracy świadczonej na rzecz konkretnego programu lub projektu, a także minimalną ilość czasu, jaką dana osoba zobowiązuje się poświęcać na współpracę. Wolontariusz pracuje pod kierunkiem indywidualnego opiekuna, który na jego prośbę wystawia zaświadczenie o odbytej pracy.

Kto może zostać wolontariuszem PAH?
PAH kieruje się zasadą stwarzania równych szans. Każdy może zostać wolontariuszem naszej fundacji. Staramy się w opisie ofert wolontariackich zawsze dokładnie określać profil wolontariuszy, których poszukujemy. Jeśli chcesz wesprzeć nas swoimi umiejętnościami zawsze można też wysłać swoje zgłoszenie na adres pah@pah.org.pl

Chciałbym/chciałabym wyjechać do Afryki. Czy mogę pojechać na misję?
Na misje wyjeżdżają wyłącznie pracownicy. Zachęcamy do śledzenia ofert pracy.

Czy jako wolontariusz mogę pracować tylko w biurze PAH?
Wolontariusze zajmują się bardzo wieloma rzeczami. Nie wszyscy pracują na stałe w biurze. Wiele osób wykonuje zadania zdalnie np. tłumaczenia, projektowanie graficzne. Wszystko zależy od uzgodnień z opiekunem i charakteru zajęcia

Czy w ramach wolontariatu mogę odbyć praktyku studenckie lub staż?
Praktyki i staże mają inny charakter niż wolontariat i wymagają innego podejścia. W sprawie praktyk i staży prosimy kontaktować się z naszym działem pah@pah.org.pl

Czy jako wolontariusz mogę pracować wyłącznie w Warszawie?
Polska Akcja Humanitarna ma swoje biura w 3 miastach – Warszawie, Toruniu i Krakowie. Zapytania o wolontariat w innym miejscu niż Warszawa należy kierować bezpośrednio do biura regionalnego

Czy jestem ubezpieczony?
Zgodnie z ustawą podpisujemy z wolontariuszami umowy wolontariackie. Na mocy umowy każdy wolontariusz jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków, jeśli znajduje się w trakcie wykonywania działań dla PAH.

Wypełnij naszą otwartą aplikację dostępną tutaj.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.