pl
AAA
pl
AAA

Światowy Dzień WodyMateriały

DOŁĄCZ DO AKCJI

Zgłoś klasę/szkołę, bibliotekę lub dom kultury do akcji Światowy Dzień Wody z PAH. W okolicy 22 marca, przeprowadź zajęcia edukacyjne i zorganizuj akcję świadomością i/lub zbiórkę pieniędzy na działania pomocowe – dzięki Twojemu zaangażowaniu więcej osób dowie się, że dostęp do wody to globalne wyzwanie.  

Temat tegorocznego Światowego Dnia Wody to “”Woda a zmiany klimatu” oraz ich nierozerwalne połączenie. Dowiedz się jakie konsekwencje niesie brak dostępu do wody, jak kryzys klimatyczny wpływa na zasoby wodne oraz jak nasze działania w obszarze wody wpływają na zmiany klimatu oraz promuj tą wiedzę w swoim lokalnych środowisku. 

Powiąż zdobywanie wiedzy z działaniem. Na większości misji zagranicznych PAH działamy w obszarze wody. W tym roku zachęcamy przede wszystkim do wsparcia mieszkańców i mieszkanek Sudanu Południowego.  

DO JAKICH DZIAŁAŃ ZACHĘCAMY W AKCJI? 

 • Edukuj. Poprowadź zajęcia oparte o nasze autorskie i bezpłatne scenariusze oraz quizy edukacyjne dla różnych grup wiekowych.  
 • Uświadamiaj. Nagraj filmik “Co ma woda do..?” i podziel się nim z innymi. Pokaż, że zdobywacie nową wiedzę i chcecie się nią dzielić!  
 • Zorganizuj zbiórkę pieniędzy lub kiermasz z gadżetami ze sklepiku PAH! Zaangażuj dzieci, młodzież i rodziców!  (szczegóły poniżej).   

Do akcji zapraszamy szkoły wszystkich typów z całej Polski, biblioteki, domy kultury oraz grupy nieformalne. Wszystkie placówki, które prześlą nam raport z akcji, otrzymają dyplomy i zaświadczenia dla koordynatorów/ek.  

DLACZEGO WARTO? 

Rejestrując się w akcji otrzymasz:   

Pocztą tradycyjną: 

 • plakaty promocyjne 
 • 3 broszury edukacyjne, które pozwolą Ci przygotować się do zajęć. 
  Broszury omawiają temat wody jako globalne wyzwanie, związek kryzysu klimatycznego i dostępu do wody oraz kwestię wody w perspektywie kryzysów humanitarnych  
 • naklejki, które informują o celu zbiórki,  

Do pierwszych 100 zgłoszonych placówek prześlemy także plakaty edukacyjne “Woda i ja”.  

 Drogą elektroniczną: 

 • scenariusze zajęć dostosowane do różnych poziomów edukacyjnych,  
 • quiz oraz proste gry edukacyjne o dostępie do wody i instrukcję do nich 
 • materiały przedstawiającą sytuację w Sudanie Południowym i działania PAH na misji 
 • poradnik organizacji zbiórek 

PRZEPROWADŹ ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY – DANE DO PRZELEWU 

Edukację połącz z działaniem. Zorganizuj zbiórkę pieniędzy – pomoże Ci w tym nasz poradnik organizacji zbiórek. Twoje działanie przełoży się na konkretną pomoc w projektach wodnych PAH w Sudanie Południowym. 

Zebrane pieniądze przelej na konto PAH – 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772. Wpisz w tytule przelewu Dzień Wody – Sudan Południowy i nazwę placówki. 

ZAMÓW GADŻETY PAH NA KIERMASZ SZKOLNY 

Do Sklepiku Przyjaciół PAH wprowadziliśmy nowe, kolorowe naklejki o wodzie!. Zamów je do sprzedaży w szkole i pomagaj z nami. Dostępne są także silikonowe opaski i elastyczne ołówki  

Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH. Płacisz tylko za tyle ile uda się sprzedać.  

Złóż zamówienie do Sklepu Przyjaciół PAH!
Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, 574 568 557 

 

ZAPISZ SIĘ DO AKCJI 

Kliknij niżej – REJESTRACJA.  

Masz pytania? Pisz do nas: edukacja@pah.org.pl lub dzwoń: 512305886 

NASZE PROGRAMY

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski, elastyczne ołówki i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH!  Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557. Zamów gadżety poprzez formularz: http://bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety 
Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc

Pamiętaj o wypełnieniu krótkiego raportu po zakończeniu działań w swojej szkole. Dzięki niemu będziemy mogli przygotować podziękowania dla Ciebie i Twojej szkoły oraz przyznać odznaki niezbędne do zdobycia tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Relacje z wydarzeń w szkołach to dla nas również niesamowity zastrzyk motywacji do dalszej pracy i źródło cennych informacji, które pozwalają nam na bieżąco dostosowywać nasze propozycje do wymagań szkolnej rzeczywistości i Twoich potrzeb. Formularz raportu znajdziesz tutaj. Zachęcamy Cię również do wysłania nam zdjęć i filmów z realizowanych inicjatyw na adres kampanie@pah.org.pl. Najciekawsze relacje opublikujemy na profilu Szkoła Humanitarna.
Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.