pl
AAA
pl
AAA

Godziny wychowawczeMateriały

DOŁĄCZ DO PROGRAMU

Godziny Wychowawcze ze Światem to cykl co najmniej 8 zajęć, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności. 

Wychowawcom i wychowawczyniom oferujemy zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych, które ułożone są w spójny i angażujący program na cały rok szkolny. Naszym celem jest nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. 

Program jest realizowany jest w 4 ścieżkach, w zależności od grupy wiekowej:

– klasy 1-3 szkoły podstawowej

– klasy  4-6 szkoły podstawowej

– klasy 7-8 szkoły podstawowej

– klasy ze szkół ponadpodstawowych. 

Każda ze ścieżek realizowana jest w oparciu o inne materiały (grupy młodsze – Bazgrolniki, grupy starsze – karty dyskusje, zgrywalizowane wystawy plakatowe oraz Pomocniki PAH), które wysyłane są w formie drukowanej i elektronicznej.

Przykładowe tematy poruszane w programie to: odpowiedzialna konsumpcja, kryzys klimatyczny, reagowanie na kryzysy humanitarne, przykłady globalnych powiązań, różne perspektywy patrzenia na świat. 

Program ten sprawdza się nie tylko na lekcjach wychowawczych, ale także na zajęciach świetlicowych i opiekuńczo-wychowawczych.

Szczegóły opisane są w przewodnikach zamieszczonych poniżej. Znajdują się tam m.in. zakres tematyczny, harmonogram, oczekiwania wobec osób uczestniczących i lista materiałów gwarantowanych. Program może być także realizowany w edukacji zdalnej. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 21.09.2020 poprzez formularz: www.bit.ly/GWzeS_zapisz_sie

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: edukacja@pah.org.pl.

NASZE PROGRAMY

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski, elastyczne ołówki i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH! 

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: http://bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety 

Zamiast Kwiatka – Niosę Pomoc

Pamiętaj o wypełnieniu krótkiego raportu po zakończeniu działań w swojej szkole. Dzięki niemu będziemy mogli przygotować podziękowania dla Ciebie i Twojej szkoły oraz przyznać odznaki niezbędne do zdobycia tytułu „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Relacje z wydarzeń w szkołach to dla nas również niesamowity zastrzyk motywacji do dalszej pracy i źródło cennych informacji, które pozwalają nam na bieżąco dostosowywać nasze propozycje do wymagań szkolnej rzeczywistości i Twoich potrzeb.

Formularz raportu znajdziesz tutaj. Zachęcamy Cię również do wysłania nam zdjęć i filmów z realizowanych inicjatyw na adres kampanie@pah.org.pl. Najciekawsze relacje opublikujemy na profilu Szkoła Humanitarna.

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.