pl
AAA
pl
AAA

Godziny wychowawczeMateriały

DOŁĄCZ DO PROGRAMU

Godziny Wychowawcze ze Światem to cykl co najmniej 8 zajęć, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie oraz wartościach takich jak solidarność, godność ludzka czy sprawiedliwość. Dzięki nim uczniowie i uczennice kształtują postawy otwartości i odpowiedzialności. 

Wychowawcom i wychowawczyniom oferujemy zestaw bezpłatnych materiałów edukacyjnych, które ułożone są w spójny i angażujący program na cały rok szkolny. Naszym celem jest nie tylko informowanie o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtowanie postaw, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości. 

Program jest realizowany jest w 4 ścieżkach, w zależności od grupy wiekowej:

  • przedszkola, zerówki i klasy 1 szkoły podstawowej
  • klasy 2 – 3 szkoły podstawowej
  • klasy 4 – 6 szkoły podstawowej
  • klasy 7 – 8 szkoły podstawowej i klasy ze szkół ponadpodstawowych.

Każda ze ścieżek realizowana jest w oparciu o inne materiały (grupy młodsze – Bazgrolniki, grupy starsze – karty dyskusje, zgrywalizowane wystawy plakatowe oraz Pomocniki PAH), które wysyłane są w formie drukowanej i elektronicznej.

Przykładowe tematy poruszane w programie to: odpowiedzialna konsumpcja, kryzys klimatyczny, reagowanie na kryzysy humanitarne, przykłady globalnych powiązań, różne perspektywy patrzenia na świat. 

Program ten sprawdza się nie tylko na lekcjach wychowawczych, ale także na zajęciach świetlicowych i opiekuńczo-wychowawczych.

Szczegóły opisane są w przewodnikach zamieszczonych poniżej. Znajdują się tam m.in. zakres tematyczny, harmonogram, oczekiwania wobec osób uczestniczących i lista materiałów gwarantowanych. Program może być także realizowany w edukacji zdalnej. 

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz: www.bit.ly/GW_zapisy

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: edukacja@pah.org.pl.

NASZE PROGRAMY

ZAMÓW GADŻETY PAH NA SZKOLNY KIERMASZ

Silikonowe opaski i kolorowe naklejki o wodzie będą świetnie wspierać Twoje działania w szkole! Gadżety są w cenie 5 zł za sztukę. Pieniądze z ich sprzedaży są przeznaczane na działania pomocowe PAH.  

Złóż zamówienie w Sklepie Przyjaciół PAH!

Skontaktuj się: sppah@sppah.org.pl, zadzwoń: 574 568 557.

Zamów gadżety poprzez formularz: www.bit.ly/PAH_zamawiam_gadżety

Dane są podawane dobrowolnie, ale są konieczne do przekazania darowizny za pośrednictwem PayU.
Darowiznę można przekazać także bez pośrednictwa PayU za pomocą przelewu tradycyjnego, sprawdź numer rachunku tutaj.